Urzędnik? Nie, dziękuję.

Cypryjczycy nie są zadowoleni funkcjonowania administracji publicznej.

Na podstawie telefonicznej ankiety przeprowadzonej na 504 osobach, wywnioskowano że Cypryjczycy są niezadowoleni z tego, jak funkcjonuje administracja publiczna na Cyprze.

Obywatele chcieliby mniej biurokracji, lepszej i bardziej przyjaznej dostępności usług internetowych.

Rozumiemy że w ankiecie udziału nie wzięli ci najstarsi, dla których usługi internetowe, czy nawet umawianie wizyt telefonicznych, for English choose 1, gia Ellinika dialekste 2, nie jest wcale proste. 

Cypryjczycy są generalnie bardziej niezadowoleni z funkcjonowania administracji publicznej w porównaniu ze średnią unijną.

38% Cypryjczyków uważa, że administracji publicznej brakuje umiejętności.

Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób ich zdaniem można zwiększyć zaufanie do administracji publicznej w ich kraju (w którym mieli możliwość wyboru maksymalnie trzech odpowiedzi), pierwszymi trzema rozwiązaniami wybranymi przez Cypryjczyków było ograniczenie biurokracji (62% na Cyprze , 52% w UE), lepsze umiejętności urzędników służby cywilnej (48% na Cyprze, 30% w UE) oraz lepszą komunikację z obywatelami (43% na Cyprze, 31% w UE).

Na poziomie unijnym najpopularniejszym rozwiązaniem preferowanym przez obywateli jest ograniczenie biurokracji( tak samo odpowiadali badani na Cyprze), natomiast drugim jest przejrzystość decyzji i wykorzystania środków publicznych (44% w UE, 37% na Cyprze). Trzecią opcją jest, podobnie jak na Cyprze, lepsza komunikacja z obywatelami.

Edukacja, zdrowie publiczne i ochrona socjalna wyróżniają się jako trzy sektory, w których obywatele Cypru, ale także szerzej w UE, uważają, że potrzebne są reformy lub działania w celu poprawy instytucji, struktur i usług publicznych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!