fbpx

Uruchomiono wnioski do kolejnego etapu pomocy

Ministerstwo Pracy ponownie uruchomiło platformę do składania wniosków o pomoc w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Tym razem jednak nastąpiło kilka znaczących zmian w sposobie składania wniosków.

Praktycznie wszystkie wnioski, za wyjątkiem specjalnego dodatku dla bezrobotnych, składają pracodawcy – oni zobowiązani są także do podania swojego numeru konta. Można zatem przypuszczać, że pieniądze z zasiłków zostaną przelane na konta pracodawców i to oni są zobowiązani do ich wypłaty pracownikom.

Kolejną istotną zmianą jest okres za jaki zasiłki zostaną przekazane. Do tej pory pieniądze były przekazywane za cały miesiąc, tym razem jednak wypłata nastąpi za okres od 13.06 do 30.06.2020 roku musicie zatem spodziewać się znacznie niższych kwot na Waszych rachunkach bankowych.

Uzupełnienie do końca miesiąca dostaną także bezrobotni, którym skończyły się zasiłki – w tym wypadku należy samodzielnie złożyć wniosek. Przypomnijmy, że składają go osoby, które otrzymywały zasiłek dla bezrobotnych i nie wróciły do pracy po zakończeniu jego wypłat.


Po raz kolejny przypominamy, że aby otrzymać specjalny zasiłek dla bezrobotnych należy wypełnić także odpowiedni formularz z numerem rachunku bankowego:


Informacja na temat posiadanego rachunku bankowego powinna być złożona tylko raz – jeżeli składaliście wniosek już wcześniej nie musicie, a nawet nie powinniście go ponownie składać.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!