Upał nie odpuszcza

Od teraz do 18:00 obowiązuje kolejny alert pogodowy! Uważajcie na siebie!

Maksymalna temperatura zostanie zarejestrowana w głębi lądu na około 42 ° C, podczas gdy w wyższych górach średnia temperatura wyniesie 33 ° C.

Żółte ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami, które mają osiągnąć nawet 42°C, obowiązuje w środę, obowiązuje także czerwony alert pożarowy w lasach.


Na powyższej mapie widać aktualnie panującą temperaturę – mapa jest interaktywna i po naciśnięciu przycisku „play” będzie widoczna temperatura – im ciemniejszy kolor tym temperatura jest wyższa.

Po najechaniu na konkretną miejscowość rozwinie się prognoza kilkudniowa.

Nie oczekuje się żadnych znaczących zmian w najbliższych dniach, aż do środy i czwartku – powiedział

Departament leśnictwa zaapelował do społeczeństwa o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wycieczek i unikanie działań, które mogą spowodować pożar, takich jak używanie narzędzi lub maszyn rolniczych, które wytwarzają ciepło, iskry lub płomienie. Departament dodał, że rozpalanie ognia w celu przygotowania jedzenia jest dozwolone tylko na grillach na terenach piknikowych.

Rozpalanie ognisk bez zezwolenia jest zabronione i stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10 albo grzywną do 50 000 euro albo obiema karami łącznie.

Każdy, kto zauważy dym lub ogień, może zadzwonić do wydziału leśnego pod numer 1407 lub do straży pożarnej pod numer 112.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading