Upał nie odpuszcza

Kolejny dzień z ogłoszonym alertem pogodowym

Na dziś służby meteorologiczne wydały pomarańczowy alert dotyczący ekstremalnie wysokich temperatur, nadal obowiązuje czerwony alert zagrożenia pożarowego – praktycznie do wszystkich lasów wstęp jest zakazany.

Alert pogodowy obowiązuje dziś od godziny 11:00 do 18:00


Na powyższej mapie widać aktualnie panującą temperaturę – mapa jest interaktywna i po naciśnięciu przycisku „play” będzie widoczna temperatura – im ciemniejszy kolor tym temperatura jest wyższa.

Po najechaniu na konkretną miejscowość rozwinie się prognoza kilkudniowa.

Na poniższej mapie widać z kolei aktualnie panującą wilgotność – meteorolodzy twierdzą, że w dniu dzisiejszym będzie bardzo niekorzystna.


Maksymalne dziś temperatury osiągną około 40-42°C w nizinnych częściach wyspy i około 39-40°C na innych obszarach położonych kilka kilometrów od wybrzeży, około 37-40°C na obszarach półgórzystych (w zależności od wysokości) i około 28-35°C na obszarach górskich (w zależności od wysokości)

W nocy z poniedziałku na wtorek pogoda będzie przeważnie bezchmurna. Wiatr będzie wiał z siłą 2-4 stopni w skali Beauforta. Temperatura będzie zbliżona do normalnego poziomu w sezonie i spadnie do około 24 stopni Celsjusza w głębi lądu, około 23 do 25 stopni Celsjusza na wybrzeżu i około 16 stopni Celsjusza w górach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!