Uniwersytety do zamknięcia

Lider opozycji na północy zapowiada zamknięcie wszystkich wyższych uczelni

Lider tureckiej cypryjskiej opozycyjnej partii opozycyjnej TDP Zeki Celer powiedział, że „zamknie wszystkie te miejsca wyglądające na uniwersytety” na północy, jeśli dojdzie do władzy.

Rozmawiał z Kuzey Kibris TV w świetle dochodzeń i aresztowań dokonanych w ostatnich tygodniach w związku z „ skandalem z fałszywymi dyplomami ”, potępiając to, jak „społeczeństwo stało się tak skorumpowane”.

Dodał, że jednym z głównych powodów fałszowania świadectw ukończenia studiów jest „zaspokojenie ego ludzi lub zdobycie wyższego stanowiska” i że odbywa się to kosztem „porzucenia jakości w dziedzinie edukacji”.

Ujawniono motywację obecnego rządu i przechwałek [Ersina Tatara], że „mamy tak wiele uniwersytetów, że jesteśmy wyspą edukacyjną”. Jesteśmy już postrzegani jako raj dla handlu ludźmi i ciemnych pieniędzy , a teraz dodano do tego edukację – powiedział.
Gdybym jutro doszedł do władzy, zamknąłbym wszystkie te uczelniane miejsca, abyśmy nie wstydzili się już przed światem.

Zwrócił także uwagę na kwestię przyszłych wyborów, wskazując na niską frekwencję, jaką zaobserwowano podczas czerwcowych „wyborów uzupełniających” do parlamentu.

Musimy zadać sobie pytanie, dlaczego reszta kraju nie poszła do urn. Ludzie zawsze mówią, że [partia rządząca] UBP ma tak wiele głosów, a [główna partia opozycyjna] CTP ma tak dużo głosów, że i tak wygra
Doświadczyłem tego, gdy byłem kandydatem na burmistrza Kyrenii

Wybory na północy muszą się odbyć do lutego 2027 r.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading