Unikajcie głośnych dźwięków w radio!

Cypryjski urząd radiotelewizyjny wezwał stacje radiowe do unikania nadawania głośnych dźwięków…

Urząd radiotelewizyjny (CRTA) wezwał stacje radiowe do unikania reklam lub innych programów o silnych efektach dźwiękowych. Podobno kierowcy skarżą się na głośność nadawanych audycji co utrudnia prowadzenie pojazdów – nie słychać dźwięków ruchu ulicznego.

Efekty dźwiękowe w reklamach lub innych programach radiowych, takie jak dźwięk hamulców samochodowych, klakson, dzwonek telefonu, syreny alarmowe karetki pogotowia lub straży pożarnej, mogą zaskoczyć i odwrócić uwagę słuchaczy, którzy prowadzą i słuchają radia.
Zagraża to bezpieczeństwu samych kierowców, ich pasażerów, ale także innych kierowców

CRTA ponowiła apel do wszystkich nadawców, w tym krajowego Cybc, o podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu uniknięcia takich sytuacji i poszanowania bezpieczeństwa swoich słuchaczy.

Trudno to zrozumieć – przecież to kierowca (ewentualnie pasażer) sam ustawia głośność radio w pojeździe, która zgodnie z przepisami, powinna być taka aby można było usłyszeć jadący pojazd uprzywilejowany.

Z całą pewnością w prowadzeniu pojazdu nie przeszkadza radio ale trzymane w rękach telefony komórkowe a ruchu ulicznego nie słychać z banalnego powodu to jest szczelnie zamkniętych szyb i włączonej klimatyzacji…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!