Unijny certyfikat to nie jest SafePass

Zdaniem Kyriakosa Kokkinosa wiceministra ds. badań naukowych, innowacji i polityki cyfrowej, unijny certyfikat nie zastępuje SafePass

Podczas rozmowy w CyBC Trito, Kokkinos powiedział, że każdy kraj UE, w tym Cypr, dokonuje własnych ustaleń prawnych dotyczących SafePass i ma nadzieję, że Rada Ministrów podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie do następnej środy.

Na razie obywatele muszą pokazać swoją kartę szczepień lub wynik negatywnego testu Covid-19 nie starszego niż 72 godziny podczas odwiedzania firm i miejsc – powiedział Kokkinos.


Pomimo tego, że w unijnym dokumencie znajdują się dane na temat szczepień, rząd nie będzie ich honorował


W czwartek stały sekretarz wiceministerstwa ds. badań naukowych, innowacji i polityki cyfrowej Stelios Himonas powiedział, że mieszkańcy wyspy wkrótce będą mogli pobrać aplikację mobilną, dzięki której będą mogli udowodnić, że otrzymali cios, zrobili PCR lub szybko test.

Aplikacja będzie się nazywać „CovPass” i została już przesłana do zatwierdzenia w AppStore i Google Play i ma zostać wydana w najbliższych dniach.

Himonas dodał, że wewnętrzny SafePass, w formie drukowanej lub cyfrowej, nie jest dokumentem podróży, ale raczej dodatkowym dowodem, który można wykorzystać w celu ułatwienia podróży lub dostępu do niektórych miejsc lub firm, które wymagają szczepionki lub negatywnego testu. Aby podróżować przez granicę, jak powiedział Kokkinos, ludzie muszą mieć ważny cyfrowy certyfikat Covid UE.

No szczerze powiedziawszy z większą głupotą się nie spotkaliśmy – zaledwie kilka tygodni temu rząd zapowiadał, że nie będzie uruchamiał kolejnej aplikacji SafePass gdyż będzie dostępna aplikacja unijna, która będzie zawierać wszystkie niezbędne elementy – teraz będziemy potrzebować dwóch dokumentów – jeden do podróży po Europie a drugi do podróży po Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading