Unijna Telewizja

Użytkownicy z Unii Europejskiej, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli wkrótce obejrzeć je również podczas podróży za granicę. Obywatele Unii Europejskiej podróżujący za granicę często nie mogą skorzystać tam z wykupionego w swoim kraju dostępu do treści internetowych, takich jak filmy, seriale telewizyjne, muzyka, gry lub widowiska sportowe. Dzięki nowym przepisom przyjętym przez Parlament Europejski w czwartek, 18 maja br. ograniczenia te znikną na terytorium UE. Podczas wakacji, wyjazdów służbowych lub uniwersyteckich, użytkownicy zachowają dostęp do takich usług jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Spotify, Deezer. Nowe przepisy poparło 586 posłów, 34 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.


Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób na nowe przepisy zareagują operatorzy telewizji satelitarnych takich nc+ czy Cyfrowy Polsat. Można się spodziewać, że także oni uwolnią z blokad terytorialnych treści bezpłatne. Uzgodnione zasady będą miały zastosowanie tylko do płatnych usług internetowych. Dostawcy bezpłatnych usług będą mogli sami zdecydować, czy ich oferta będzie dostępna w całej UE bez blokowania. Czy więc będziemy mogli legalnie oglądać wszystko co oferują nam telewizje.

Skoro nasze dekodery i tak są podłączone do internetu może w końcu będziemy mogli korzystać z ich pełnych możliwości? Oby… Na naszych oczach Unia Europejska staje się naprawdę jednym krajem. Najpierw roaming a teraz telewizja…

Na dostosowanie przepisów państwa członkowskie będą miały dziewięć miesięcy na wdrożenie nowych przepisów, licząc od daty wejścia rozporządzenia w życie.

cinemax Image Banner 750 x 200


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading