UNFICYP nie chce opuszczać Ledra Palace

Już prawie Arcybiskup dogadał się z Prezydentem w sprawie Ledra Palace, a tu nagle UNFICYP twierdzi, że nie zamierza go opuszczać…

Unficyp oświadczył, że nie ma zamiaru opuszczać hotelu Ledra Palace i że większość interesariuszy nie złożyła żadnego oficjalnego wniosku.

Abp Georgios rozmawiał juz w tej sprawie z prezydentem Nikosem Christodoulidesem a po spotkaniu powiedział, że rząd będzie przyglądał się przyszłości hotelu Ledra Palace w strefie buforowej ONZ.

W zeszłym tygodniu archidiecezja, będąca większościowym udziałowcem hotelu, powiadomiła za pośrednictwem arcybiskupa Georgiosa, że ​​zamierza wystąpić z wnioskiem o możliwość korzystania z hotelu.

Jednak Unficyp powiedział w Cyprus Mail , że siły pokojowe ONZ nadal korzystają z wielu pokoi, a arcybiskup nawet nie zwrócił się z oficjalną prośbą o spotkanie z nimi w sprawie Pałacu Ledra.

Wiele pokoi jest nadal używanych [przez Unficyp], nie mają oni zamiaru rezygnować z [hotelu] – powiedział Unficyp.
Po pierwsze, Ledra Palace pozostaje niezbędny dla operacji Unficyp w strefie buforowej ONZ. Miejsce to jest codziennie wykorzystywane do działań o znaczeniu krytycznym.

Sprawa nie jest specjalnie nowa, gdyż poprzedni arcybiskup Chryzostomos II również miał podobne zdanie na temat hotelu.

Około trzy lata temu żołnierze sił pokojowych, którzy mieszkali w pokojach hotelu, przenieśli się do budynków prefabrykowanych na terenie hotelu, ponieważ warunki zakwaterowania z biegiem lat ulegały pogorszeniu. Od tego czasu pokoje stoją puste.

Jednakże Unficyp nadal wykorzystuje wiele wspólnych przestrzeni do swojej działalności, a nieruchomość jest wykorzystywana codziennie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading