Umowa na fotoradary podpisana!

Pierwsze fotoradary pojawią się w ciągu pół roku

Kontrakt na zaprojektowanie, instalację, konserwację i eksploatację systemu fotoradarów został podpisany w dniu dzisiejszym w Ministerstwie Transportu, Komunikacji i Robót. Projekt dotyczy zaprojektowania, instalacji, obsługi i konserwacji systemu fotoradarów w skali całego kraju i obejmuje dziewięćdziesiąt kamer stacjonarnych w trzydziestu lokalizacjach oraz dwadzieścia kamer mobilnych. Montażem i obsługą programu zajmie się Conduent State & Local Solutions, Inc.

System, oprócz rejestracji ograniczenia prędkości będzie rejestrował dodatkowe naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym niestosowanie pasów bezpieczeństwa, używanie kasków przez motocyklistów, używanie telefonów komórkowych oraz nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej. 

Projekt będzie realizowany w trzech fazach:

  • Faza pilotażowa, która ma zostać zakończona w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy, obejmuje obsługę czterech kamer mobilnych oraz instalację i obsługę czterech kamer stacjonarnych w jednym miejscu. Ponadto zostanie zainstalowane i obsługiwane centrum zbierania i przetwarzania naruszeń, z którego będą wysyłane wezwania do sprawców. Ta faza będzie działać jako pilotaż przez 3 miesiące.
  • Pierwsza faza, która zostanie zakończona w ciągu 6 miesięcy od zakończenia fazy pilotażowej, czyli za 15 miesięcy od dzisiaj, obejmie obsługę kolejnych 16. kamer mobilnych oraz instalację i obsługę kolejnych dwudziestu 20 kamer stacjonarnych w kolejnych sześciu lokalizacjach.
  • Drugi etap, który zostanie zakończony w ciągu jednego roku od zakończenia pierwszego etapu, obejmuje instalację dodatkowych sześćdziesięciu sześciu 66 stałych kamer w kolejnych dwudziestu trzech lokalizacjach. Centrum zbierania i przetwarzania naruszeń będzie miało pełną zdolność operacyjną wymaganą do odpowiedniego świadczenia wymaganych usług.

Okazuje się więc, że cały system będzie w pełni sprawny w ciągu dwóch i pół roku.

Posypią się mandaty, oj posypią…


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading