Umiera chory na WNF, dwie osoby na intensywnej terapii

Zmarł mężczyzna chory zakażony na Gorączką Zachodniego Nilu, 8 osób pozostaje w szpitalach.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia na obszarze Cypru (południe) zanotowano 9 przypadków choroby – 4 w Nikozji, 4 w regionie Famagusta i 1 w dystrykcie Larnaka. Dwóch pacjentów pozostaje na intensywnej terapii, dwóch w szpitalach, zdrowie czterech uległo poprawie i zostało wypisanych ze szpitali, a jeden pacjent zmarł.

Na północy z powodu komplikacji spowodowanych wirusem zmarł starszy mężczyzna. Mężczyzna, który cierpiał z powodu innych poważnych problemów zdrowotnych, był leczony w szpitalu przez ostatni miesiąc. Była to druga śmierć związana z wirusem na północy. Dwie kolejne osoby z wirusem są leczone w szpitalu. Lekarze podejrzewają, że cztery inne osoby także są chore – trwają badania laboratoryjne.

Co to jest gorączka Zachodniego Nilu? Gorączka Zachodniego Nilu (ang. WNF-West Nile fever) jest odzwierzęcą chorobą wirusową. Rezerwuarem zarazka są ptaki osiadłe i migrujące. Człowiek i inne ssaki zakażają się poprzez ukąszenie komarów. W wyjątkowych sytuacjach źródłem zakażenia dla człowieka mogą być krew lub tkanki pochodzące od zakażonego człowieka.

Wszelkie podejrzane przypadki wirusa Zachodniego Nilu należy zgłaszać do oddziału chorób zakaźnych Ministerstwa Zdrowia pod numerem telefonu 22605601 lub faksem pod numerem 22605491.

[bar group=”817″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading