fbpx

Umiejętności cypryjskich kierowców

Z okazji długiego weekendu policja ruszyła się z klimatyzowanych biur by ochronić społeczeństwo przed piratami drogowymi, którzy szaleli bez miary w ostatnich dniach

Obecność funkcjonariuszy na drogach zdaje się przynosić pozytywne rezultaty. Ze strachu przed mandatami jeżdzimy wolniej, mamy zapięte pasy i nie siadamy za kółkiem po pijanemu po godzinie 1 w nocy. W dzień to nie ma raczej zastosowania. 

Jednak wraz ze wzmożonym ruchem na drogach, policja wychyliła się za dnia. 

W ciągu trzech dni, od piątku 12 sierpnia, do poniedziałku 15 sierpnia, zidentyfikowano i zgłoszono łącznie 1680 wykroczeń drogowych. 

Wśród nich 121 kierowców którzy jechali pod wpływem alkoholu,  732 mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Philelecteros opisał szczegółowo działania policyjne na sieci drogowej. Uwaga!

Obejmowały kontrolę prędkości, używanie pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów samochodów oraz używanie kasków przez motocyklistów, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz naruszanie sygnalizacji drogowej. Nie może być!

Nacisk położono również na kontrolę naruszeń, które wpływają na płynność ruchu i utrudniają obywatelom swobodne poruszanie się po sieci drogowej, takich jak naruszenia nielegalnego parkowania pojazdów i utrudnianie ruchu.

Gdyby to ostatnie przeprowadzane byłoby częściej, nie doczekalibyśmy się sytuacji w jakiej jesteśmy teraz czyli całkowita samowolka wśród kierowców, a pomysłom na miejsca parkingowe wyobraźni mało. 

Niezapinanie pasów bezpieczeństwa jest bardzo powszechne. Okazuje się że kierowcy na Cyprze nie mają pojęcia o obowiązku zapinania pasów na tylnim siedzeniu!

Fotelik dla dziecka??? A co to takiego?

Jeździmy z komórką w dłoni, przejeżdżamy na czerwonym, nie zatrzymujemy się przed stop tylko w połowie skrzyżowania, ignorujemy przejścia dla pieszych, których nawet jeśli widzimy, to i tak się nie zatrzymujemy.

Wyprzedzam, jak nie pomoże mruganie światłami i klakson, z lewej strony. 

Bo na cypryjskich drogach wszystko wolno. 

Podczas weekendowych kontroli drogowych 22 osoby nie posiadały prawa jazdy lub ich dokument był nieważny.  20 kierowców prowadziło pojazdy, które są zgłoszone do Departamentu Transportu Drogowego jako unieruchomione. 

Kolejne 22 skargi dotyczyły kierowców prowadzących pojazdy bez zaświadczenia o ubezpieczeniu.

W przypadku naruszeń związanych z nielegalnym parkowaniem wydano 242 mandaty, z czego 29  dotyczyło nielegalnego parkowania na miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych. Kolejne 42 mandaty dotyczyły wykroczeń związanych z utrudnianiem ruchu.

Kontrole ruchu na Cyprze się zdarzają, ale są zbyt rzadkie. Ich celem jest kultywowanie i wzmacnianie świadomości drogowej oraz zapobieganie śmiertelnym i poważnym kolizjom drogowym. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!