W dzisiejszym wydaniu Philenews ukazał się artykuł dla pasjonatów współczesnej dziedziny sztucznej inteligencji. Pomimo, że jestem kompletnym ignorantem, przeczytałam go z zainteresowaniem i pewną podświadomą obawą, jak wobec wszystkiego co jest nam obce, bądź mało znane, chociaż sztuczna inteligencja stanowi już jedną z obecnych, najważniejszych technologii.
Artykuł bardzo obszerny, napisany w formie retorycznego bełkotu naukowego, wyłuskałam więc tylko informacje dotyczące głównego znaczenia obszaru badawczego, który będzie polegać na wykorzystywaniu cyfrowej repliki „digital twins” . „Cyfrowy bliźniak” czyli replika, odwzorowywanie fizycznych obiektów, procesów i systemów w systemie wirtualnym.
Obecnie naukowe teorie zamieniają się w praktykę i funkcjonują na progu czwartej rewolucji przemysłowej, propagowanej przez Światowe Forum Ekonomiczne i jego guru Klausa Schwab.
1 stycznia 2021 rozpoczęto rozwój programu pilotażowego Europejskiej Rady ds. Badań nad Przyszłymi Powstającymi Technologiami FET.
Cypryjski naukowiec Andriana Odysseos, dyrektor Biomedical Research kieruje tym pilotażowym programem dotyczącym cypryjskiego ekosystemu badań w dziedzinie innowacji technologicznych.
Chodzi tutaj o technologie dotyczące nauk biomedycznych i wielowymiarowych problemów zdrowotnych.
Skomplikowane wyjaśnienia tych wszystkich nowości technologicznych w ramach pandemii Covid nasuwają mi pytanie czy faktycznie silny lobbing całego europejskiego świata nauki na tym obszarze badawczym wymaga takiego masowego, gremialnego zaangażowania i tworzenia kolejnych programów o podwójnych standardach.
Popieram postępy dokonane w dziedzinie nanomedycyny i jej zastosowanie w leczeniu poważnych schorzeń, często związanych z wiekiem, rak, choroba Alzheimera czy choroby sercowo-naczyniowe.
Unia Europejska zainwestowała 265 mln€ w projekty badawcze związane z nanomedycyną.
Ustanowiła również europejską platformę technologiczną na rzecz nanomedycyny, co wydaje się bardzo pozytywnym priorytetem badawczym, oczywiście stosując w tej dziedzinie również techniki cyfryzacji.
FET i jego dwa programy Pathfinder i Akcelerator zajmują się jak twierdzi autor artykułu „innowacyjnym podejściem do tworzenia nowych rynków i modeli gospodarki” transferem innowacji na rynek i finansuje innowacje obarczone WYSOKIM ryzykiem.
Tutaj zapaliło mi się czerwone światełko!
Czy do innowacji technologicznych o „wysokim ryzyku” można zaliczyć drugą generację szczepionek Covid-19, które de facto, nie są szczepionkami a tylko preparatami genetycznymi w trzecim stadium testów?
Faktycznie tylko cyborg, czyli osoba posiadająca sztuczną inteligencję byłaby zdolna wyjaśnić cel tworzenia takich zagadkowych, priorytetowych projektów badawczych.
Jak dla mnie, wielbicielki „teorii spiskowych” to kolejny temat do konspiracji.
Tym bardziej, że śledzę wszystkie informacje na temat cypryjskiego Centrum Doskonałości w zakresie BioBanków i badań biomedycznych, które w połowie listopada 2020 rozpoczęło wspólne badanie dotyczące przeciwciał Covid-19.
W połowie listopada CY-Biobank przekształcił swój branding na biobank.cy (dotyczy to tylko Centrum Doskonałości, a nie projektu CY- Biobank), co pozwoliło Centrum Doskonałości ogłosić nowoczesną zmianę i jednocześnie przyciągnąć coraz więcej osób do swojej strony internetowej
Temat niezwykle interesujący, który wyjaśnił mi cel masowego testowanie całej wyspy, 1 mln 300 tys. testów PCR, pobierając przy okazji próbki DNA pacjentów.
Obraz Hermann Kollinger z Pixabay
Zostaw swój komentarz: