Ukrainka zaatakowała Rosjan nożem

55. letnia Ukrainka została aresztowana w Larnace w celu ułatwienia policyjnego śledztwa za grożenie nożem zgromadzeniu Rosjan.

Rzecznik policji w Larnace Haris Hadiyiasemi powiedział, że około 21:30 w poniedziałek wieczorem około 20 rosyjskich mężczyzn, kobiet i dzieci zebrało się na otwartym terenie naprzeciwko kościoła Panayia Faneromeni w celu przeprowadzenia pokojowej procesji samochodów w mieście, aby uczcić inauguracja flagi rosyjskiej.

Hadjiyiasemi powiedział, że przed rozpoczęciem demonstracji na miejsce zdarzenia przybyła 55. letnia kobieta z Ukrainy z nożem i skierowała się w stronę zgromadzonego tłumu.


Rosyjska organizacja społeczna Rossotrudniczestwo, podlegająca Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rosji i zajmująca się diasporą rosyjską za granicą oraz promocją kultury rosyjskiej, zwróciła się do rosyjskiego komitetu śledczego (prokuratury) o ściganie obywatela Ukrainy pod zarzutem terroryzmu i napaści na obywateli rosyjskich na Cyprze.

Uważam, że jest to próba ataku terrorystycznego, wprost proporcjonalna do podobnych ataków w Izraelu z użyciem broni białej. Rossotrudniczestwo występuje do Komitetu Śledczego z wnioskiem o ściganie przestępstwa pod zarzutem terroryzmu – napisał cytowany przez rosyjską państwową agencję informacyjną „RIA-Nowosti” szef organizacji Jewgienij Primakow

Rosjanie sugerują, że władze Cypru będą próbowały „zamieść sprawę pod dywan”. Kobieta usłyszała już zarzuty przed sądem w Larnace.


film pochodzi z Twittera

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading