fbpx

Ukarani taksówkarze

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku ukarano w sumie 83. cypryjskich taksówkarzy na łączną kwotę 11000€. Cofnięto także kilka licencji taksówkarzom na zarobkowy przewóz osób.

Okazuje się, że taksówkarze nagminnie nie włączają taksometrów (stosując tak zwane ceny umowne), w nieodpowiedni sposób stosują inne taryfy przejazdu tak aby klient zapłacił więcej i parkują i nagabują pasażerów w miejscach do tego nie przeznaczonych na przykład na przystankach autobusowych.

Wykryto także 13  nieprawidłowo ustawionych taksometrów – ich właściciele zostali ukarani karą 250€ a ich licencje zostały zawieszone.

Niestety, takie kontrole to kropla w morzu. Jeśli uważacie, że zostaliście oszukani przez taksówkarza zgłoście ten fakt pod bezpłatny numer 1429. Najlepiej jeśli w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o zawyżone koszty kursu zapiszecie (lub zrobicie zdjęcie) tablic rejestracyjnych samochodu i weźmiecie od kierowcy rachunek – on ma obowiązek Wam go dać. Jeśli odmawia wydania Wam rachunku nie wahajcie się i dzwońcie na policję!

 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!