Udają bankowców

Nowy sposób złodziei: chodzą po domach i udają bankowców.

Stowarzyszenie Banków Cypryjskich ostrzega przed nowym oszustwem polegającym na tym, że osoby odwiedzają domy obywateli, udając pracowników banku i chcą aktualizować dane konta.

Zdarzenia zostały ujawnione w następstwie powiązanych skarg osób starszych, które nie padły ofiarą oszustwa, ponieważ podejrzewały, że coś jest nie tak i nie przystąpiły do ​​pełnego ujawnienia żądanych od nich informacji.

Stowarzyszenie Cypryjskich Banków zauważa, że ​​banki w regularnych odstępach czasu komunikują się ze swoimi klientami w celu aktualizacji informacji wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji. Kanałami, o których mowa, jest korespondencja drukowana i elektroniczna, komunikacja telefoniczna oraz obsługa bieżąca i aktualizacja informacji w oddziałach banku. Banki nie odwiedzają ludzi w domach w celu aktualizacji informacji.

W procesie aktualizacji informacji nie są wymagane informacje o koncie, hasła dostępu ani numery PIN kart. Dane osobowe Klientów wymagane są wyłącznie w określonych okolicznościach i po dwuetapowym potwierdzeniu podczas uzyskiwania dostępu do konta lub podczas przetwarzania transakcji. Nigdy osobiście ani nawet poza bankiem.

W związku z tym stowarzyszenie wezwało społeczeństwo do zachowania czujności i oraz do niepodawania żadnych informacji podejrzanym osobom.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading