Uczniowie regularnie niszczą autobusy szkolne

Po raz kolejny uczniowie zniszczyli autobus szkolny – firma zdecydowała o zatrudnieniu ochroniarzy

Do ostatniego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, kiedy uczniowie, dosłownie, rozebrali prawie cały autobus. Incydent ten doprowadził przedsiębiorstwo transportu pasażerskiego w Limassol do wstrzymania określonej trasy do czasu znalezienia rozwiązania. 

Od października 2023 r. do chwili obecnej liczba poważnych uszkodzeń autobusów na trasie Limassol – Pareklishia przekracza 10 , co budzi poważne zaniepokojenie spółki EMEL , która wielokrotnie zwracała się do właściwego ministerstwa o określenie procedury postępowania w przypadku tak poważnych incydentów .

W rozmowie z „Philenews” przedstawiciel EMEL Petros Theocharidis powiedział, że od października 2023 r., kiedy miał miejsce incydent z udziałem ucznia , który uderzył kierowcę autobusu drewnianym prętem , odnotowano ponad 10 poważnych zdarzeń. 

Od października do wczoraj mieliśmy ponad 10 przypadków uszkodzeń autobusów z widocznym zagrożeniem dla uczniów. W ubiegły czwartek rozebrano cały nasz autobus od środka, nie pozostawiając żadnych rur ani krzeseł. Dlatego też firma EMEL podjęła decyzję o wstrzymaniu trasy do czasu znalezienia ostatecznego rozwiązania – mówił tydzień temu Theocharidis.

Trasa, która prowadzi z i do Linopetra High School and Lyceum, Neapolis i Agios Nikolaos High Schools, została ponownie otwarta po zatrudnieniu ochroniarza .

W weekend odbyły się spotkania ze Stowarzyszeniami Rodziców zaangażowanych szkół oraz władzami gminy, które zaakceptowały rozwiązanie zaproponowane przez EMEL. 

Autobus kursujący rano i w południe na tej trasie ucznia będzie do końca roku szkolnego nadzorowany przez prywatnego ochroniarza. 

Koszty ochrony trasy ponoszą wszystkie zaangażowane strony .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading