Uczniowie mają za dużo nauki?

Rodzice grożą ministrowi edukacji zamknięciem szkół – konflikt trwa.

Rodzice i uczniowie z dwóch szkół w Limassol postawili ministerstwu edukacji ultimatum: odpowiedzcie na nasze prośby dotyczące egzaminów do piątku albo zamkniemy szkoły.

Termin wynika z toczącego się sporu z ministerstwem edukacji o wprowadzenie egzaminów dwa razy w roku, czemu sprzeciwiają się rodzice, uczniowie i związki zawodowe nauczycieli. Minister edukacji Prodromos Prodromou zantagonizował te grupy na początku tego tygodnia, kiedy bronił egzaminów odbywających się dwa razy w roku.

Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice twierdzą, że program nauczania jest przeładowany zbyt dużą ilością materiału do nauki.

W poniedziałkowym liście skierowanym do ministra, stowarzyszenia rodziców szkoły Lanition w Limassol i szkoły Apostolos Petrou kai Pavlou wezwały Prodromou do dostosowania programu nauczania do realiów i znacznego jego ograniczenia.

We wtorek uczniowie obu szkół zorganizowali godzinny protest, powstrzymując się od zajęć. Mieli wsparcie rodziców i nauczycieli.

Domagamy się od Pana Ministra natychmiastowego wydania instrukcji dostosowania programu nauczania do wymiaru godzinowego, aby nauczyciele mogli efektywnie nauczać, a uczniowie uczyć się. Obserwujemy, że nauczyciele nieustannie biegają od początku roku tylko po to, by przerobić materiał – napisano w liście.

Stowarzyszenia rodziców twierdzą, że uczniowie ostatniego roku uczą się tego samego programu nauczania, który był realizowany w latach 2017-2018, ale w tamtym czasie nie było egzaminów dwa razy w roku. Dodatkowo w zeszłym roku studenci uczyli się w warunkach Covid, gdzie ograniczono materiał dydaktyczny. W tym roku, kiedy sprawy toczą się pełną parą, jest to zdecydowanie za dużo dla studentów.

W rezultacie nauczyciele starają się omówić materiał dydaktyczny i mają mało czasu na rzeczywiste nauczanie. 

Nasze dzieci nie są szczurami laboratoryjnymi, mają nadzieje i marzenia – czytamy w liście.

Oba stowarzyszenia organizują spotkania, aby zdecydować o kolejnych krokach i sugerują, że więcej szkół może dołączyć do protestu i podjąć działania.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading