fbpx

Uczniowie będą oskarżeni o znęcanie

Co najmniej 20 uczniów zostanie oskarżonych o okrucieństwo wobec zwierząt i używanie petard w liceum w Paralimni w celu uczczenia początku ostatniego roku w szkole, poinformował Philenews (o sprawie pisaliśmy już tutaj). Większość z nich to uczniowie ostatniego roku, ale w grupie znajdowali się także młodsi uczniowie.

Skandal miał miejsce pierwszego dnia szkoły – uczniowie postanowili „uczcić” swój pierwszy dzień petardami i rzucając królikami i kurczakami z pierwszego piętra budynku szkoły. Niektóre zwierzęta – które w nocy zostały skradzione z lokalnej farmy.

Dyrektor szkoły oficjalnie złożył skargę na ten incydent następnego ranka na policji i złożył wyjaśnienia, przesłuchano także nauczycieli. Policja rozpoczęła dochodzenie jeszcze przed oficjalnym doniesieniem – podstawą wszczęcia sprawy były filmy i zdjęcia w mediach społecznościowych.

Animal Party, która potępiła incydent i wezwała do ukarania sprawców. Przypomniała również, że prawo przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt ma zastosowanie do osób powyżej 14. roku życia.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!