Uciekinierzy z Izraela dotrą także statkami

Na Cypr przypłyną uciekinierzy z Izraela – dotrą na wyspę do portów w Limassol i Larnace

Cypryjskie porty wyspy zostały postawione w stan pełnej gotowości w związku z planem ewakuacji drogą morską na Cypr tysięcy Izraelczyków i obcokrajowców. Wstępne plany obejmują wykorzystanie portów w Limassol i Larnace, a pierwsze statki mają przybyć już dzisiaj.

Według źródła wiadomości, za kilka godzin do portu w Larnace przybędzie statek wycieczkowy z około 1300 pasażerami – trwają przygotowania do ich przyjęcia i zapewnienia udogodnień w oparciu o zapisy krajowego planu „Estia”.

Około 300 z tych przybyszów wejdzie na pokład samolotów z Cypru do swoich krajów, a około 150 Izraelczyków, którzy przybyli na Cypr z innych krajów w celu powrotu do domu, również wejdzie na pokład statku w podróż powrotną.

Z połączeń morskich na Cypr mogą skorzystać między innymi obywatele USA – departament stanu zaproponował swoim obywatelom podróż z Hajfy na Cypr statkami i dalej drogą lotniczą do Stanów Zjednoczonych.

Już wczoraj do portu w Agia Napie przypłynęło kilkadziesiąt osób z Izraela.

Sytuacja z ewakuacją staje się coraz bardziej skomplikowana gdyż linie lotnicze odwołują połączenia pomiędzy Cyprem i Izraelem – wczoraj wszystkie loty zawiesiło Cyprus Airlines czyli jedna z ostatnich linii lotniczych operujących na trasie Larnaka – Tel Aviv.
Wciąż loty wykonuje TUS.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading