fbpx

Oficer tureckiej floty uciekł z Turcji na Cypr

Fetullah Gülen

Wydarzenia w Turcji związane z polowaniem na wroga numer jeden doprowadziły jednego z prześladowanych oficerów tureckiej floty na Cypr.

Prezydent Turcji, dyktator, chyba nie przesadzamy z tym określeniem, zarządził polowanie na członków grupy Fetullah Gülen. Kim jest Gülen? Sam nie przebywa od lat w Turcji, ale bardzo ostro krytykuje działania Erdogadana. I ma mnóstwo sprzymierzeńców. Jego zwolennicy stali się wrogami publicznymi i sam Erdogan postanowi wymierzyć im sprawiedliwość.

Kilka dni temu do portu w Larnace wpłynął jacht, na którego pokładzie znajdował się turecki żołnierz wraz z rodziną.  Natychmiast skontaktował się z policją portową i poprosił o azyl polityczny na Cyprze argumentując swą prośbę zagrożeniem życia i prześladowaniem.

Nie tylko służby emigracyjne zostały zawiadomione, ale również wszystkie agencje rządowe a już za kilka chwil huczało CNA.

Recep Tayyip Erdoğan

Operacja polowania na Gülena zakończyła się aresztowaniem 117 żołnierzy oskarżonych o współpracę z “braćmi Gülen”, a ta organizacja wywrotowa nazwana została organizacją terrorystyczną, zatem konsekwencje pomówień dotyczących zdrady mogą być rzeczywiście tragiczne w skutkach.

Erdogan pewnie kipi ze złości.

Oficer tureckiej floty przebywa na łodzi w porcie w Larnace pod kontrolą policji.

europa2 Image Banner 750 x 200


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!