Ubezpieczenie turystyczne

Przed każdą podróżą, bez znaczenia czy jest ona bliska czy daleka, czy odbywa się samochodem czy samolotem, mamy na głowie tak wiele spraw, że często zapominamy o najważniejszym – ubezpieczenie podróży. Oczywiście, bez problemu i co najważniejsze za darmo, wyrobimy w NFZ czy na Cyprze w punkcie obsługi mieszkańca europejską kartę zdrowotną (gdzie i jak ją wyrobić opisaliśmy tutaj). Karta ta jednak nie pokryje wszystkich kosztów związanych z naszym wyjazdem. naszym zdaniem warto więc się ubezpieczyć dodatkowo.

I tu pojawia się kolejny problem – który pakiet ubezpieczeniowy wybrać. Jest ich bez liku. Niby wszystkie oferują to samo a ceny są bardzo różne. Koszty tygodniowej polisy dla dwóch osób wahają się od 23 zł do aż 98 zł. Ważna jest oczywiście kwota na którą się ubezpieczymy i to czy ubezpieczeniem chcemy także objąć nasz bagaż, sprzęt sportowy czy chociażby akcje ratownicze. No i oczywiście pobyt w szpitalu. EKZ pokrywa koszty jedynie ratownictwa medycznego i pozwala nam być traktowanym w obcym kraju tak jak miejscowy – z polską kartą NFZ na Cyprze i tak będziemy musieli zapłacić za większość badań będziemy po prostu traktowani tak jak Cypryjczycy. Oni też muszą zapłacić 10€ za to aby dostać się na szpitalny ostry dyżur.

Do wyboru mamy kilka pakietów ubezpieczeń, których ceny są różne w zależności od wysokości ubezpieczenia:

  • BASIC (koszty leczenia 70000zł, NNW 10000zł) za 2,90 zł dziennie (zobacz tutaj >>>)
  • STANDARD (koszty leczenia 140000zł, NNW 20000zł) za 4,90 zł dziennie (zobacz tutaj >>>)
  • COMPLEX (koszty leczenia 240000zł, NNW 40000zł) za 6,70 zł dziennie (zobacz tutaj >>>)
  • VIP (koszty leczenia 400000zł, NNW 60000zł) za 2,90 zł dziennie (zobacz tutaj >>>)

7. dniowy koszt ubezpieczenia jednej osoby w pakiecie BASIC to jedynie 23,20 zł czyli mniej niż 6€! Czy warto więc ryzykować utratę wyższej gotówki w przypadku gdyby coś się stało? Chyba raczej nie.

Pamiętajcie, że NFZ nie pokryje kosztów Waszego transportu do Polski. A taka konieczność może istnieć gdy okaże się, że będziecie musieli spędzić dłuższy czas w szpitalu na Cyprze lub po prostu lekarze bezsilnie rozłożą ręce.

Oczywiście nie życzymy Wam niczego złego, ale naszym zdaniem lepiej chuchać na zimne…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading