fbpx

Tylko cztery kraje Europy w zielonej kategorii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Z Polski na Cypr nadal można przylecieć bez szczepień i bez testów.

Z dzisiejszej aktualizacji listy krajów wynika, że jedynie w przypadku lotów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier wciąż można przylecieć na Cypr bez obowiązkowych testów. Testy nie obowiązują także osób niezaszczepionych.

W “zielonej” grupie, oprócz wymienionych już krajów, znajdują się także  Australia, Jordania, Nowa Zelandia, Arabia Saudyjska i Singapur.


Zgodnie z informacjami płynącymi z Polski, zwiększa się tam ilość zakażeń – kraj, w każdej chwili może trafić do kategorii pomarańczowej lun czerwonej.


W kategorii pomarańczowej znajdują się: Austria, Grecja, Włochy, Chorwacja, Łotwa, Luksemburg, Malta, Rumunia, Finlandia, Andora, Watykan, Katar, Chiny (w tym Hongkong, Makau), Kuwejt i Bahrajn, natomiast w kategorii czerwonej: Belgia, Bułgaria, Francja, Niemcy, Dania, Estonia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Holandia, Portugalia, Słowenia, Szwecja, Monako, San Marino, Szwajcaria, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Azerbejdżan, Egipt, Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina , Gruzja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone Ameryki, Wielka Brytania, Japonia, Izrael, Kanada, Białoruś, Liban, Mołdawia, Brunei, Korea Południowa, Ukraina, Rosja i Serbia.

W przypadku osób niezaszczepionych przylatujących z krajów kategorii pomarańczowej muszą one wykonać test 72. godziny przed lotem, natomiast w przypadku kategorii czerwonej testy muszą być wykonane zarówno przed lotem jak i po przylocie na wyspę.

Nowa klasyfikacja krajów wchodzi w życie 9. września 2021 roku.

Przypominamy, że osoby zaszczepione są zwolnione z wykonywania testów bez znaczenia z jakiego kraju przylatują. Wszyscy natomiast są zobowiązani do wypełnienia przed lotem dokumentu CyprusFlightPass na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!