fbpx

Tylko 15 bezpiecznych krajów z grupą A

Lista “bezpiecznych” krajów, z których bez konieczności robienia testów na COVID-19 można przylecieć na Cypr robi się coraz krótsza. Po wczorajszym uaktualnieniu znajduje się na nim zaledwie 15 państw: Niemcy, Estonia, Łotwa, Litwa, Węgry, Słowacja, Słowenia, Finlandia, Liechtenstein, Norwegia, Gruzja, Kanada, Nowa Zelandia, Korea Południowa i Tajlandia.

Jeszcze kilka dni temu, cypryjski minister transportu cieszył się, że przybywa wielu nowych turystów z nowych destynacji WizzAir. Niestety Francja, Chorwacja, Holandia, Andora i Tunezja zostały umieszczone w grupie C (obowiązuje zakaz lotów).

Niestety, kolejne graje zamykają ruch lotniczy z Polską. Do listy 63 państw z których nie można dolecieć z Polski samolotem (między innymi Malta, Izrael czy Hiszpania) dołączyła także Łotwa.
Łotewskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób poinformowało, że wskaźnik zachorowalności na COVID-19 dla Polski wyniósł 26 na 100 tysięcy obywateli w ciągu ostatnich 14 dni i w związku z tym wstrzymane zostały wszystkie połączenia lotnicze z Polską.


Zgodnie z naszymi wyliczeniami dokonanymi na podstawie opublikowanego przez cypryjskie Ministerstwo Zdrowia wzoru, jeżeli w ciągu najbliższych kilku dni ilość nowych zakażeń w Polsce nie spadnie, możemy spodziewać się umieszczenia Polski w grupie C.

Mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Liczymy na to, że ilość zakażeń spadnie do takiego poziomu aby Polska mogła z powrotem znaleźć się w grupie A.

Na pocieszenie możemy dodać, że pomimo faktu, że w niedzielę na Cypr tylko w jednym samolocie z Mykonos potwierdzono 17 pozytywnych przypadków, cypryjski rząd nie zdecydował się na umieszczenie Grecji w grupie C.

Jeżeli jednak planujecie przylot na Cypr w najbliższym czasie – na wszelki wypadek wykupcie ubezpieczenie od rezygnacji z podróży…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!