fbpx

Tyle radości w pudełku po butach

Wspólnota Kościelna w Larnace apeluje do społeczeństwa o pomoc w przygotowaniu prezentów dla dzieci z najuboższych rodzin.

Może się to wydawać drobiazgiem, ale jest to prosty sposób na zapewnienie dzieciom, że chociaż świat może wydawać się teraz naprawdę przerażający, nadal jesteśmy tu dla nich – powiedziała jedna z organizatorek i członkini wspólnoty kościelnej,  Karen Pekris

Zaintersowani proszeni są o udekorowanie pustego pudełka po butach i wypełnienie go nowymi zabawkami, szkolnymi przyborami lub słodyczami.  Pudełko powinno mieć etykietę określającą, czy  jest przeznaczone dla chłopca czy dziewczynki oraz w jakim wieku.

To wspaniałe zajęcie dla rodzin, które mogą wykonać taki prezent wspólnie, by uczyć własne dzieci, że Boże Narodzenie to także dawanie, a nie tylko otrzymywanie.

Zachęcamy ludzi do personalizowania swoich pudełek, dodając kartkę, list ze zdjęciem rodziny, jeśli sobie tego życzą – powiedziała Perkis.
To wzruszające, gdy te dzieci otwierają prezenty. Chcemy mieć pewność, że nikt nie zostanie bez tej radości podczas świąt

Kościół jest w kontakcie z około 15 rodzinami, które są w tej chwili w potrzebie, a proces identyfikacji większej liczby osób, które mogły zostać dotknięte obecną pandemią koronawirusa, jest w toku.

Po zebraniu pudełek, organizatorzy sprawdzą i posortują prezenty, aby uniknąć wszelkich „nieodpowiednich” zabawek, takich jak te związane z wojną czy na baterie, ponieważ niektóre rodziny mogą nie być w stanie zastąpić zużytej baterii nową.  Pudełka będą pozostawione na około dwa tygodnie, zanim zostaną udostępnione, aby upewnić się, że nie są zakażone Covid-19.

“Świąteczne pudełko na buty” to powszechna tradycja na całym świecie, zapoczątkowana przez chrześcijańską organizację w Stanach Zjednoczonych.  Po raz pierwszy został zorganizowany w Larnace kilka lat temu, kiedy około 100 dzieci otrzymało pudełka.

Zapakowane, udekorowane pudełka można zostawić w hotelu Flamingo w Makenzie (Sue 99 925097) lub w biurze nieruchomości Cypruslife w Oroklini (Rachel 99 221169). Zbieranie pudełek  potrwa do 11 grudnia.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Karen Pekris pod numerem 99 596829.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!