Turystyka przyspiesza

Ten sezon będzie z całą pewnością lepszy od poprzedniego

Wiceminister turystyki Costas Koumis powiedział, że spodziewa się dobrego lata pod względem przyjazdów na Cypr, dodając, że obok zwykle dużej liczby turystów z Wielkiej Brytanii, na celowniku znajdują się również zwiększone przyjazdy z Polski, Francji, krajów skandynawskich i Arabii Saudyjskiej. karty.

Przemawiając w piątek po spotkaniu z liderem Edka Marinosem Sizopoulosem, Koumis powiedział również, że celem jest zwiększenie liczby przyjazdów o około 10 procent w porównaniu z zeszłorocznym sezonem letnim.

Jesteśmy bardzo optymistyczni – powiedział Koumis. 
Spodziewamy się zwiększonej liczby przyjazdów ze wszystkich krajów, w tym z naszego największego rynku, Wielkiej Brytanii.
Ponadto są nowe rynki, w które zaczęliśmy inwestować, takie jak Arabia Saudyjska. Spodziewamy się stamtąd świetnych wyników

Koumis dodał, że po świętach wielkanocnych nastąpią zmiany w kwestiach wymagających regulacji legislacyjnej, takich jak godziny otwarcia klubów nocnych czy projekt ustawy regulującej hałas.

Jesteśmy w stałym kontakcie z ministerstwem spraw wewnętrznych w tych kwestiach, które od dziesięcioleci stanowią problem dla turystyki w kraju i wymagają natychmiastowych działań – powiedział.

Ze swojej strony Sizopoulos powtórzył poparcie swojej partii dla wiceministra, obiecując „współpracę i pomoc w najlepszy możliwy sposób”.

Turystyka jest jednym z głównych filarów cypryjskiej gospodarki i dlatego, niezależnie od naszych przynależności politycznych, wszyscy musimy przyczynić się do utrzymania i dalszego podnoszenia jakości naszej oferty oraz uczynienia naszego kraju popularnym celem podróży -powiedział.

Czyli wiemy już z całą pewnością, że pracujący w branży raczej nie odpoczną…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading