fbpx

Turystyka powinna ruszyć w lipcu

Na szczeblu UE trwają starania o wspólny protokół podróży, który może obejmować potrzebę posiadania świadectw zdrowia, kontroli przed wejściem na pokład samolotów. Minister turystyki powiedział, że kwestie te zostaną omówione przez ministrów transportu UE. Cypr opowiada się za wspólnym protokołem, aby uniknąć nieporozumień między podróżnikami, firmami i organizatorami wycieczek. 

Savvas Perdios powiedział, że Cypr ma nadzieję na pierwszych turystów w lipcu, choć będzie to zależeć od danych epidemiologicznych koronawirusa na wyspie i za granicą.

Minister powiedział, że nikt nie wie, jak ostatecznie wszystko się rozwinie, a nawet gdyby Cypr otworzył swoje porty lotnicze dla turystyki, nie oznaczało to, że turyści przybędą, ponieważ rynki mogą nie być gotowe. Zdaniem ministra mieszkańcy Niemiec, Skandynawii, Austrii, Szwajcarii, Grecji i Izraela wydają się być w stanie podróżować wcześniej niż w niektórych innych krajach. Perdios podkreślił, że aby przyjąć ludzi z kraju, trzeba naukowo udowodnić, że udało mu się zatrzymać wirusa w punkcie określonym przez epidemiologów.

Jeśli chodzi o hotele, niektóre w ogóle się nie otworzą, a niektóre zdecydują się otworzyć później. Te, które zostaną otwarte, spowodują wzrost kosztów eksploatacji z powodu ograniczeń. Turystyka krajowa może być w stanie pokryć niektóre straty, ale niewiele. W ubiegłym roku turystyka krajowa wniosła ogółem około 7 procent, a według Perdiosa może wzrosnąć do około 12 procent przy pewnym wysiłku.

Turystyka stanowi ponad 10 procent PKB Unii Europejskiej i zatrudnia prawie 12 procent siły roboczej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!