Turystyka kwitnie

W Agia Napie jest podobna ilość turystów jak w okresie przed pandemią

Wskaźniki obłożenia hoteli w Ayia Napa są teraz podobne do tych obserwowanych przed pandemią Covid-19 – powiedział w piątek burmistrz Christos Zannetou.

W rozmowie z Cyprus News Agency Zannettou wyjaśnił, że powrót turystów do Ayia Napa ma ogromne znaczenie dla lokalnej gospodarki.

Obecnie obłożenie w hotelach waha się od 85 do 90 proc. Turystyka znów kwitnie” – powiedział.
Na podstawie skrupulatnie zebranych przez nas danych, które uwzględniają noclegi i obłożenie hoteli, znajdujemy się na poziomach z lat 2018 i 2019, czyli zasadniczo przed wybuchem pandemii.
Liczba odwiedzających w tym roku sprawiła, że ​​wszyscy byli bardzo zadowoleni. Jesteśmy świadkami wzrostu przyjazdów turystów zarówno z tradycyjnych rynków, jak iz nowych, co świadczy o tym, że stale się rozwijamy. To naprawdę zachęcające, nie tylko dla Ayia Napa, ale ogólnie dla Cypru”.

Zannetou dodał ponadto, że we wrześniu i październiku również nastąpi wzrost liczby rezerwacji hotelowych w porównaniu z poprzednimi latami, dodając, że spora liczba odwiedzających będzie również rezerwować pokoje w ostatniej chwili.

Ponadto burmistrz wyraził optymizm co do nadchodzących „wydarzeń na dużą skalę, które Ayia Napa organizuje we wrześniu i październiku”, dodając, że przyciągną one znaczne tłumy.

Zapytany o to, jakie konkretne rynki przyciąga ten obszar, Zannettou powiedział, że większość zagranicznych gości w Ayia Napa to Brytyjczycy, Niemcy i Skandynawowie.

Nastąpił jednak znaczny wzrost przyjazdów z kilku krajów Europy Środkowej, takich jak Szwajcaria i Polska.
We współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, rządem, władzami lokalnymi i podmiotami prywatnymi, dążymy do przedłużenia sezonu turystycznego na wszystkie pory roku

Tylko czy gmina znajdzie odpowiednie atrakcje aby przyciągnąć turystów zimą?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading