Turystów z Polski będzie coraz więcej!

Polski rynek zwiększa perspektywy turystyki cypryjskiej – w tym roku prawdziwy najazd Polaków czeka Agia Napę i Protaras

Po wystawie w Berlinie Regionalne Przedsiębiorstwo Rozwoju i Promocji Turystyki Famagusta (ETAP) wraz z hotelami z okolicy reprezentowało prowincję podczas Roadshow organizowanego przez Ministerstwo Turystyki w dniach 8-10 kwietnia w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Wiadomości, jakie docierały do ​​władz wolnej Famagusty z wschodzącego polskiego rynku, zdaniem ETAP, były szczególnie optymistyczne.

Wzrosło zainteresowanie Ajia Napą i Protaras turystyką masową w miesiącach letnich, a także specjalnymi formami turystyki. Ponadto szacuje się, że przyjazdy z Polski w 2024 r. przewyższą przyjazdy z roku poprzedniego.

ETAP Famagusta poinformował, że przeprowadził cykl spotkań z czołowymi organizatorami turystyki działającymi na polskim rynku, których celem była promocja regionu i dalsze wzmocnienie trendu obserwowanego w ostatnich latach w różnych polskich miastach, które obdarzyły ten obszar zaufaniem.

Jak zauważono, poprzez te spotkania wyraźny był zamiar wzmocnienia istniejącej współpracy, „co jest szczególnie zachęcającym elementem dla sektora turystycznego w regionie, a także szerzej na Cyprze, biorąc pod uwagę, że Polska jest ważnym rynkiem o znaczących perspektywach, zarówno w zakresie turystyki letniej i specjalnych form turystyki przez cały rok.”

Odnosząc się do perspektyw polskiego rynku, który staje się coraz ważniejszy dla cypryjskiej turystyki, George Kafkalias, operator ETAP Famagusta, tak skomentował: „Połączenie lotniska w Larnace z kilkoma miejscami docelowymi w Polsce z bezpośrednimi lotami jest kluczowym czynnikiem dla dalszych inwestycji w rynek polski.”

Dodał także, że jednym z istotnych aspektów podkreślanych podczas spotkań była wyrażona przez organizatorów podróży intencja wykorzystania regionu jako atrakcyjnego kierunku podróży przez cały rok, co – jego zdaniem – tworzy nową dynamikę.

Należy zaznaczyć, że obecność ETAP Famagusta na warsztatach-prezentacjach w Polsce wpisuje się w działania uzgodnione przez członków ETAP na rok 2024 i stanowi integralną część nowej strategii komunikacji i promocji na rynkach międzynarodowych sformułowanej na rok bieżący .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading