Turysta na Cyprze…

Zgodnie z nowymi zasadami, przylatujący na Cypr turyści także muszą wysyłać sms’y…

Minister Zdrowia ogłosił nowe, obowiązujące od 1 do 30 kwietnia obostrzenia, które obowiązują na terenie Republiki Cypryjskiej. Co ciekawe, pomimo otwarcia lotnisk i zgody na przyjazd na wyspę turystów (między innymi z Polski) zasady wychodzenia na ulice, obowiązują wszystkich.

Jeżeli już turystom uda się spełnić warunki wjazdu na Cypr (negatywny wynik testu 72. godziny przed wylotem oraz dodatkowy test po przylocie na wyspę – opisaliśmy całą procedurę na naszej stronie https://cypr24.eu/podroz) będą musieli przestrzegać wielu ograniczeń związanych z koronawirusem. Oczywistym jest noszenie maseczki, mniej oczywistym jest trwająca w godzinach od 23:00 – 5:00 godzina policyjna.

Każda osoba, która chce opuścić miejsce zamieszkania (dom, hotel) musi wysłać odpowiedniego sms’a i otrzymać wiadomość zwrotną z zezwoleniem na wyjście. O zezwolenie na 3 godzinne opuszczenie miejsca zamieszkania można starać się maksymalnie dwa razy dziennie (w soboty i niedziele trzy). Aby taką zgodę uzyskać należy wysłać sms o odpowiedniej treści na numer 8998 lub, w przypadku korzystania z niecypryjskiej sieci komórkowej, należy zadzwonić na bezpłatny numer 800 12 012 lub +357 22 285777 i postępować zgodnie z instrukcjami podawanymi przez automat.

Wysyłany SMS musi mieć formę: powód wyjścia(odstęp)numer paszportu/dowodu(odstęp)kod pocztowy


Jeżeli chcecie wyjść do sklepu czy restauracji wysyłacie SMS o treści:
2 numerpaszportu kodpocztowy


Najważniejsze (z punktu widzenia turysty) powody wyjścia to:
1 – wizyta u lekarza/wyjście do apteki
2 – wyjście do sklepu (restauracji)
6 – ćwiczenia fizyczne (sport) w tym na przykład wyjście na spacer, na plaże
8 – inne (w tym transfer na lotnisko)
9 – wyjście do sklepu (innego niż spożywczy), kosmetyczki, fryzjera

Wszyscy turyści powinni pamiętać nie tylko o wysłaniu przed wyjściem z domu sms’a, ale także o posiadaniu przez cały czas przy sobie telefonu na który została wysłana zgoda oraz dokumentu osobistego, którego numer w tej zgodzie jest zawarty.

Niewysłanie sms’a, niestosowanie się do jakichkolwiek ograniczeń (na przykład brak maseczki) może spowodować nałożenie mandatu karnego w wysokości 300€.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading