Turysta bez sms. ACTA wprowadza zmiany.

ACTA, Stowarzyszenie Agentów Podróży na Cyprze, udostępniło hotelarzom dokument uprawniający rezydentów tych hoteli do swobodnego przemieszczania się na terenie Republiki Cypryjskiej w godzinach oznaczonych przez Ministerstwo, czyli 5:00 – 23:00.

Turystòw obowiązuje zatem godzina policyjna, lecz nie są ograniczeni, jak rezydenci, sms’em, który jasno mówi „NA ROZSĄDNY OKRES CZASU”. Wygląda na to że na podstawie noewego dokumentu ACTA, żadnych ograniczeń czasowych w ciągu dnia nie ma. Dokument jest także opatrzony logami Cyprus Hotels Association oraz The Association of Cyprus Tourist Enterprises


Otrzymaliśmy informację od zaprzyjaźnionego hotelu, że dokument ten musi być wystawiony w hotelowej recepcji, opieczętowany i ważny jest na cały czas trwania zakwaterowania. Jednocześnie turyści otrzymują informacje na temat aktualnej sytuacji dotyczącej wszelkich ograniczeń, co zdecydowanie ułatwi przyjezdnym kłopotów.

Koniecznie zapytajcie o dokument ACTA zaraz po zameldowaniu w hotelu i dajcie znać w komentarzach czy mieliście jakiekolwiek problemy podczas pobytu.

Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Turystyki czy wystawiany dokument jest zgodny z obowiązującymi przepisami – nie ma go w oficjalnych wzorach opublikowanych przez cypryjski rząd. Ministerstwo Turystyki Cypru potwierdziło, że dokument jest honorowany i będzie wystawiany jedynie osobom, które nie posiadają cypryjskiego numeru telefonu i nie mogą korzystać z usługi sms.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!