fbpx

Turyści będą mieli bezpłatne testy

Branża hotelarska stara się łagodzić ewentualne negatywne skutki dla branży turystycznej wynikające z obowiązku okazania przez turystów SafePass po siódmym dniu przyjazdu. 

Zasada weszła w życie w zeszłą 1 sierpnia i zastąpiła dotychczasową praktykę, zgodnie z którą zagraniczni goście używali CyprusFlightPass jako SafePass. Teraz CyprusFlightPass jest ważny przez siedem dni, co zdaniem przedstawicieli branży hotelarskiej nieco utrudnia przyciągnięcie turystów, ponieważ prawie połowa odwiedzających przyjeżdża na wyspę na okres dłuższy niż tydzień.


Stowarzyszenie PASYXE zawarło umowę z prywatnym laboratorium, aby jego członkowie mogli oferować swoim klientom szybkie testy za darmo i bez konieczności udawania się do laboratoriów – testy będą wykonywane za pośrednictwem mobilnych jednostek.


Okazuje się więc, że branża hotelarska znalazła sposób na ograniczenie kosztów pobytu swoim gościom – zapewne koszty testów zostaną ukryte w cenie pobytu. W tym wypadku jednak poszkodowani zostaną właściciele małych hoteli oraz wynajmujący mieszkania i apartamenty.

Stowarzyszenia hotelarskie nadal lobbują za przedłużeniem obowiązywania CyprusFlightPass jako SafePass na okres 14. dni.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!