Turek cypryjski czy Grek cypryjski – zdaniem sądu to Cypryjczycy

Wyrok za przemoc wobec Turków cypryjskich

Lekcję pokory otrzymała grupa studentów, Greków cypryjskich, która w roku 2015, w rocznicę nielegalnego utworzenia Tureckiej Republiki Cypru Północnego, użyła przemocy w kierunku Turków cypryjskich z okazji protestu przeciw tej rocznicy.Czy tego nauczyli się w szkole? Czy może to nienawiść wyniesiona z domów?

Sąd nie był wyrozumiały. Czy Turek cypryjski, czy Grek cypryjski? To przecież Cypryjczyk. A przemoc nie jest przejawem patriotyzmu.

Spośród 11 oskarżonych studentów do winy przyznał się jeden. 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywna 1000€. Sąd był tak łaskawy z uwagi na to że oskarżony był nieletni w trakcie popełnienia czynu. Ponadto wyraził skruchę. Tego typu zachowania oddalają od zjednoczenia.

Mała lekcja historii.
15 listopada 1983 powstała jednostronna Deklaracja Niepodległości z Republiki Cypryjskiej utworzona przez turecki parlament cypryjski. Następnie Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych wydała oświadczenie w którym stwierdzono że Deklaracja Niepodległości Turków cypryjskich jest nieważna z prawnego punktu widzenia i zażądała, aby żadne suwerenne państwo nie uznało deklaracji i jednocześnie  zażądało jej wycofania. Tym żądaniom sprzeciwiła się jedynie Turcja i to właśnie Turcja jako jedyna na świecie uznaje Turecką Republikę Cypru Północnego.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!