Turecka flaga w Pafos!

Wśród 39 flag państwowych zawisła w Pafos także flaga Turcji

Turecka flaga, która została umieszczona wraz z 38 innymi flagami państwowymi na centralnym placu w Pafos spowodowała falę oskarżeń wobec władz gminy Pafos o bezprecedensową prowokację. 

Gmina w swoim komunikacie zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności i zrzuca winę na organizatorów rozpoczynającego się w piątek wyścigu kolarskiego CYPRUS GRAN FONDO.

Flaga turecka została ostatecznie zdjęta z masztu osobiście przez dwóch radnych miejskich.

Jak wyjaśnia Gmina Pafos, sprawa powstała w związku z decyzją firmy activate!, która organizuje światowy wyścig kolarski CYPRUS GRAN FONDO (potrwa od piątku do niedzieli). Organizatorzy poprosili urzędnika gminy Pafos o umieszczenie 39 flag krajów, z których pochodzą uczestniczący sportowcy.

Rzeczywiście umieszczono wszystkie 39 flag, w tym flagę turecką — wyjaśnia w komunikacie gmina Pafos. 
Po reakcjach, które miały miejsce kilka minut po zainstalowaniu konkretnej flagi, urzędnik gminy na własną rękę rozmawiał z przedstawicielem Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού: (Cypryjskiej Organizacji Sportowej) . Odpowiedzią było pozostawienie tureckiej flagi pod pretekstem, że kiedy sportowcy cypryjscy rywalizują w Turcji, wywieszają naszą własną flagę.

Pomimo 39. uczestniczących w wydarzeniu krajów, flag jest teraz 38.

Cyprus Gran Fondo to 3. dniowa impreza szosowa „Kolarstwo dla wszystkich”, która od 2017 roku należy do największych imprez kolarskich UCI w ramach Gran Fondo World Series dla rowerzystów, od profesjonalistów po początkujących.

Szczegółowe trasy przejazdu można sprawdzić na stronie organizatora tutaj.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading