Turcy uciekli na Cypr Północny

Prawie 4000 Turków przyjechało na Cypr Północny po tragicznym trzęsieniu ziemi.

„Minister pracy” Turków cypryjskich, Hasan Taçoy, powiedział, że 3800 ofiar trzęsienia ziemi z Turcji znalazło schronienie na północy.

Powołując się na dane z „wydziału ubezpieczeń społecznych” i „wydziału imigracyjnego”, Taçoy powiedział, że koordynacją ich rejestracji i dostępu do pomocy żywnościowej zajmuje się „ambasada” turecka w Nikozji.

Wiadomo, co komu dano, kiedy to dano, jaka kwota i gdzie ci ludzie się schronili – powiedział.
Dzięki pracom, które ma wykonać ambasada turecka w Nikozji, pod warunkiem, że ci ludzie w końcu wrócą do domów, ich prawa w Turcji zostaną zagwarantowane

Odnosząc się do wysiłków zmierzających do zarejestrowania potrzeb osób przybywających na tereny okupowane z obszarów Turcji dotkniętych trzęsieniem ziemi, Taçoy wyjaśnił, że „zintensyfikowano kontrole pod kątem wyzysku pracowników i nielegalnej pracy”.

Co więcej, dodał: „prawie wszystkie osoby, które tu przyjeżdżają, albo przyjechały do ​​krewnych, albo pracowały tu w przeszłości.

Jeśli ofiary trzęsienia ziemi zdecydują się zostać na stałe, powinny uczestniczyć w gospodarce, zdobyć środki finansowe i przenieść się do własnych domów – podsumował.

W chwili obecnej nie jest jasne ilu uciekinierów z Turcji zostanie na północy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading