Turcja zwiększy ilość wojska na Cyprze

Recep Tayyip Erdogan zapowiedział wzmocnienie obecności wojsk tureckich na Cyprze Północnym

Na Cyprze Północnym, według szacunków, stacjonuje obecnie około 40000 tureckich żołnierzy. Jak twierdzi prezydent Turcji, po zniesieniu przez USA embarga na broń, nadszedł czas aby wzmocnić ich bronią lądową, morską i lotniczą, amunicją oraz pojazdami bojowymi.

Turcja wzmocni swoją obecność wojskową na Cyprze Północnym po tym, jak Stany Zjednoczone zniosły ograniczenia w handlu sprzętem obronnym z Cyprem – zapowiedział wczoraj wieczorem Erdogan w wywiadzie dla CNN Turk

Erdogan stwierdził, że nie rozumie decyzji USA i nie może biernie przyglądać się na rozwój sytuacji.

Wszyscy muszą wiedzieć, że ten ostatni krok Ameryki nie pozostanie bez odpowiedzi i że zostaną podjęte wszelkie środki ostrożności dla bezpieczeństwa tureckich Cypryjczyków – powiedział Erdogan.

Prezydent Turcji zapowiedział, że będzie także kontynuował rozmowy z przywódcami państwa na temat uznania Cypru Północnego jako państwa. Dodał, że Turcja uważa, iż należy ustanowić równouprawnienie Turków cypryjskich, a to leży w gestii Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Jeśli Rada Bezpieczeństwa będzie działać sprawiedliwie, przyspieszymy ten proces – powiedział.

Erdogan zapowiedział także, że będzie kontynuował rozmowy ze światowymi przywódcami w sprawie uznania Cypru Północnego jako państwa.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading