Turcja przyjmuje cypryjską pomoc

W trzęsieniu ziemi w Turcji zginęło wielu mieszkańców północnego Cypru tam przebywających w trakcie trzęsienia

Dwóch nauczycieli z dziesiątkami dzieci Turków cypryjskich zostało znalezionych martwych w środę wieczorem, podczas gdy inni pozostają nadal pogrzebani w trzeci dzień pod gruzami niszczycielskiego trzęsienia ziemi, które zabiło tysiące ludzi w południowej Turcji i Syrii. Według doniesień z północy nauczyciele Pamir Konuklu i Ibrahim Yakula zostali wyciągnięci spod gruzów w nocy, poszukiwania dzieci są kontynuowane.

Większość poszkodowanych Turków cypryjskich to uczniowie szkół średnich, którzy byli w Adiyaman na turnieju siatkówki. Grupa utknęła pod gruzami hotelu Isias.

35. osobowa grupa ze szkoły średniej w Famaguście na północy znajduje się pod gruzami hotelu, który zawalił się jak „domek z kart” w poniedziałek rano.

Zespół ratunkowy z Republiki Cypryjskiej wyruszył wczoraj rano do Turcji, aby pomóc w akcjach ratunkowych – Turcja zdecydowała się pomoc cypryjskiego rządu przyjąć.

Turcja przyjęła ofertę Cypru dotyczącą wysłania zespołów poszukiwawczo-ratowniczych do pomocy w operacjach humanitarnych w tym kraju – napisał na Twitterze w środę rzecznik MSZ Demetris Demetriou.

Demetriou napisał na Twitterze, że Unijny Mechanizm Ochrony Ludności poinformował Cypr, że jego oferta wysłania zespołu ratunkowego została zaakceptowana przez Turcję. Misja 20 ratowników pojedzie do Turcji, aby nieść pomoc po niszczycielskich trzęsieniach ziemi, które zabiły ponad 10 000 osób w Turcji i Syrii.

Związek zawodowy PEO rozpoczął zbiórkę towarów i pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi. Najważniejszymi towarami dla osób dotkniętych katastrofą w Turcji i Syrii są podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, takie jak koce, zimowe ubrania i buty, sucha żywność, artykuły higieny osobistej, żywność dla niemowląt i pieluchy, a także leki.

Darowizny będą przyjmowane w lokalnych biurach PEO na całym Cyprze. Związek założył też konto dla osób chcących przekazać pieniądze – wpłat można dokonywać na konto CY480050011600011601G4415703( Hellenic Bank).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading