fbpx

TUI chce obniżenia kosztu testów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Największy operator turystyczny w Wielkiej Brytanii, TUI, wezwał władze Cypru do zapewnienia bezpłatnych lub obniżonych kosztów testów Covid-19, aby zachęcić turystów do odwiedzenia tego lata

Helen Caron, dyrektor zakupów Grupy TUI, powiedziała, że ​​wczasowicze nie będą „w stanie ponieść kosztów” konieczności poddania się wielu testom Covid przed wyjazdem na wakacje.

Przemawiając na wirtualnej konferencji zorganizowanej w czwartek przez Cypryjskie Stowarzyszenie Menedżerów Hoteli, Caron powiedział, że koszty te oznaczały, że organizatorzy wycieczek będą musieli szukać sposobów na obniżenie cen testów Covid.

„Cypr powinien skupić się na zmniejszeniu obciążenia kosztami tych testów” – dodał Caron. „Należy rozważyć sposoby ograniczenia kosztów testów lub udostępnienia ich bezpłatnie”.


Wszyscy turyści przybywający na Cypr z krajów poniżej poziomu „zielonego” muszą przejść co najmniej dwa testy w drodze na wakacje, a także minimum jeden test przy powrocie.


Cypr będzie musiał również zapewnić odwiedzającym wystarczające możliwości testowe, a także certyfikaty do testów, które wczasowicze muszą przejść przed powrotem do domu, zauważyła Caron.

Caron podczas konferencji odniosła się do wieloletniej współpracy jej firmy z Cyprem. Poprosiła również o elastyczność w rezerwacjach i obiecała, że ​​gdy tylko Wielka Brytania wznowi loty, firma wróci na Cypr.

W telekonferencji wziął także udział Rafał Szlachta z Polskiej Organizacji Turystycznej.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!