Tu jest jakby luksusowo

Wypoczynek na Cyprze w luksusowych namiotach – posłowie rozpoczynają prace nad nowymi przepisami

Propozycje dotyczące prowadzenia luksusowych kempingów – czyli jednostek glampingowych – zostały przedłożone komisji handlu Izby Reprezentantów przez wiceministra turystyki Costasa Koumisa.

Posłowie będą teraz pracować nad odpowiednimi przepisami ustawy.

Zwracając się do komisji, Koumis powiedział, że rząd dąży do tego, aby zakładanie nowych obiektów glampingowych „odbywało się prawidłowo i w oparciu o precyzyjną filozofię, a mianowicie rozwój unikalnych obiektów na łonie natury połączonych z luksusem”.
Podkreślił, że obiekty glampingowe kierowane są głównie do turystów dbających o środowisko i dodał, że powinny być tworzone na terenach już zagospodarowanych, aby nie wywierać presji na miejsca chronione.

Wśród rekomendacji znajduje się zakaz parkowania samochodów przy obiektach glampingowych (wyznaczone parkingi znajdąsię z dala od obiektów). Koumis zauważył również, że obiekty glampingowe mają być budowane w „bardzo wyjątkowych krajobrazach”.

„Prace budowlane powinny mieć także charakter tymczasowy, a lokalizacje glampingów powinny być ustalane w ramach polityki planowania przestrzennego ustalonej przez MSW” – powiedział wiceminister.

Minister pokreślił, że część glampingów, w których obecnie przebywają goście, działa nielegalnie .


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading