Trwają badania znalezionej w niedzielę stopy

Lekarze i specjaliści badają znaleziony w niedzielę but z ludzką stopą na plaży w Pafos – wiadomo coraz więcej

Według antropologa, któremu zlecono zbadanie tej sprawy, odcięta stopa znaleziona w niedzielę na plaży Lara Bay w Pafos należy do osoby dorosłej.

Zastępca dyrektora operacyjnego policji w Pafos Michalis Nikolaou wyjaśnił w czwartek rano, że w środę stopę zbadali lekarz sądowy i antropolog.

Jak ustalili specjaliści, stopa znajduje się w stanie zmydlenia, co oznacza, że ​​tkanka tłuszczowa stopy została przekształcona w tłuszczak, substancję przypominającą wosk lub mydło, znaną również jako „wosk zwłok”.
Powstaje on w wyniku beztlenowej hydrolizy tłuszczu w tkance ciała przez bakterie – innymi słowy, mikroorganizm wykorzystał wodę do rozbicia wiązań chemicznych tkanki tłuszczowej stopy, tworząc wosk zwłok jako produkt uboczny.

Nikolaou potwierdził również, że stopa jest prawą i że pobrano próbki do badań genetycznych.

Dodał, że dochodzenia policyjne na lądzie i morzu zakończyły się bez znalezienia dalszych dowodów.  

W niedzielne popołudnie mężczyzna znalazł odciętą stopę wewnątrz buta na plaży. Mężczyzna włożył znalezisko do plastikowej torby i zabrał na komisariat policji w Peyia około godziny 19:00 tego samego dnia.

Chociaż incydent jest alarmujący, brytyjski lekarz Karan Raj przedstawił już wyjaśnienie podobnego zjawiska, które miało miejsce w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w poprzednich latach.

Powiedział, że „kiedy zwłoki ludzkie opadają na dno morza, padlinożercy szybko na nie napadają”.

Padlinożercy są leniwymi żerującymi; wolą zajmować się bardziej miękkimi częściami naszego ciała niż twardymi, chropowatymi kawałkami. Do najmiększych części nas należą tkanki miękkie i więzadła wokół kostek – wyjaśnił.

Z tego powodu, powiedział, „kiedy padlinożercy to przegryzą, stopa łatwo oddziela się od reszty ciała ”.

Stwierdził także, że stopy częściej trafiają na plaże, ponieważ w ostatnich dziesięcioleciach buty stały się bardziej wyporne.

Znalezienie stopy na plaży ma prawdopodobnie związek z wyrzuceniem na cypryjskie plaże wielu zwłok w ciągu pierwszych kilku miesięcy roku.

Ostatnio w rejonie Sotira w dystrykcie Famagusta odnaleziono zwłoki w zaawansowanym stadium rozkładu. Wcześniej ciała znaleziono na plażach półwyspu Karpas oraz w pobliżu Ayios Epiktitos na północnym wybrzeżu wyspy.

Uważa się, że wiele, choć nie wszystkie, ciał znalezionych na cypryjskich wybrzeżach to ludzie, którzy stracili życie na łodziach z migrantami płynących z Libanu na Cypr.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading