Tramwaj dla Limassol i Nikozji

Burmistrz Nikozji chce budowy linii tramwajowej w Nikozji i Limassol

Zdaniem burmistrza Nikozji Constantinosa Yiorkadjisa konieczne jest rozpoczęcie procesu studyjnego dotyczącego wdrożenia tramwajów w Nikozji i Limassol. Pogląd swój wyraził podczas rozmowy z CNA.

Powstanie tramwaju jest koniecznością. Ludzie często mówią, że tramwaj nie jest zrównoważony ze względu na dane finansowe, ale gdy dodamy do tego aspekt społeczny, korzyści społeczne, środowiskowe i inne, jakie tramwaj może zapewnić, dowodzą, że jest on opłacalny.
… konieczne jest rozpoczęcie procesu badawczego w celu jego wdrożenia
”.

Ponadto stwierdził, że „całym celem Europejskiego Tygodnia Mobilności jest podniesienie świadomości, abyśmy mogli wspólnie zmienić nasze nawyki i zapewnić tym dzieciom lepszą przyszłość, gdzie będzie mniej zanieczyszczeń, a środowisko będzie czystsze”. Powiedział, że zamierza wykorzystać edukację do „tworzenia nowej kultury z nowymi nawykami”.

Jednak Efi Xanthou z Partii Zielonych nie była przekonana tą zapowiedzią. W rozmowie z Cyprus Mail powiedziała: „Słyszeliśmy, jak to mówili przez wiele lat. Jedno takie badanie zostało już przeprowadzone.”

Odniosła się do planu generalnego zintegrowanej mobilności w Nikozji, który „rzekomo uwzględniał linię tramwajową”, ale stwierdziła, że ​​jeśli sprawy będą poważne, przeprowadzą dogłębną analizę i uwzględnią więcej parametrów.

„Muszą wziąć pod uwagę koszty, jakość i szerokość dróg, z których będą korzystać, oraz wymaganą energię. Energia to naprawdę ważna kwestia, ponieważ tramwaje potrzebują dużo energii do działania, a nasza energia nadal pochodzi z paliw kopalnych” – powiedziała.

Dodała: „Nie stworzyli nawet dobrego systemu dla autobusów. Brakuje odpowiednich przystanków autobusowych, koszty są wygórowane dla tych, którzy z nich korzystają.”

„To powinno być ujednolicone podejście, ale jeśli masz już tańszy system, czyli autobusy, i nie potrafisz z nich prawidłowo korzystać, szczerze boję się, co by się stało, gdybyśmy mieli tramwaje. Jeżeli nie będą one prowadzone prawidłowo, będą kosztować gminę niebotyczne kwoty” – stwierdziła.

Dodała: „Gdyby chcieli mieć dobry transport publiczny, to by to zrobili”.

Coś w wypowiedzi przedstawicielki Partii Zielonych jest na rzeczy…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading