fbpx

Tragiczny stan samochodów na Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ponad jedna trzecia samochodów na Cyprze ma uszkodzone reflektory, kierunkowskazy lub światła hamowania, 17% ma co najmniej jedną zużytą oponę…

Minister Transportu Karousos podczas konferencji prasowej powiedział, że na całej wyspie sprawdzono w ubiegłym tygodniu łącznie 1108 pojazdów. Kontrole wykazały, że 195 pojazdów miało co najmniej jedną zużytą oponę, 420 pojazdów miało uszkodzone reflektory, kierunkowskazy lub światła hamowania a 57 pojazdów miało co najmniej jeden problem techniczny pojazdu

Podczas konferencji zorganizowanej w celu przedstawienia wyników kampanii, koordynowanej przez radę bezpieczeństwa ruchu drogowego i departament transportu drogowego, Karousos wezwał kierowców do regularnego sprawdzania swoich pojazdów w celu ochrony bezpieczeństwa własnego, swoich rodzin i innych osób na cypryjskich drogach.

Utrzymywanie pojazdu w ryzach to kluczowy element bezpieczeństwa drogowego. Zużyte opony, uszkodzone światła i słaba konserwacja mechaniczna w pojeździe mogą być przyczyną wypadku – powiedział.
Departament transportu drogowego, oprócz innych działań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, będzie często prowadził ukierunkowane kontrole różnego rodzaju pojazdów na terenie całego kraju.

Zapowiedział, że w okresie letnim kontrole zostaną zintensyfikowane, aby uświadomić kierowcom potrzebę utrzymywania pojazdów w dobrym stanie, aby spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa.


W drugiej połowie czerwca na cypryjskich drogach zostanie zainstalowanych osiem kamer drogowych (radarów), cztery stacjonarne i cztery mobilne, powiedział dyrektor usług elektromechanicznych Markos Markou. W rozmowie z Cyprus Times, powiedział, że wszystkie kamery mają zacząć działać w październiku przyszłego roku.

Dzięki nowym kamerom na drogach wyspy będzie łącznie 110 kamer, 90 mobilnych i 20 stałych, które zostaną zainstalowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu i tam, gdzie ryzyko wypadków jest wyższe.

Ciekawe tylko co na to diagności robiący badania MOT…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!