SeoHost.pl

Tragiczny stan samochodów na Cyprze

Ponad jedna trzecia samochodów na Cyprze ma uszkodzone reflektory, kierunkowskazy lub światła hamowania, 17% ma co najmniej jedną zużytą oponę…

Minister Transportu Karousos podczas konferencji prasowej powiedział, że na całej wyspie sprawdzono w ubiegłym tygodniu łącznie 1108 pojazdów. Kontrole wykazały, że 195 pojazdów miało co najmniej jedną zużytą oponę, 420 pojazdów miało uszkodzone reflektory, kierunkowskazy lub światła hamowania a 57 pojazdów miało co najmniej jeden problem techniczny pojazdu

Podczas konferencji zorganizowanej w celu przedstawienia wyników kampanii, koordynowanej przez radę bezpieczeństwa ruchu drogowego i departament transportu drogowego, Karousos wezwał kierowców do regularnego sprawdzania swoich pojazdów w celu ochrony bezpieczeństwa własnego, swoich rodzin i innych osób na cypryjskich drogach.

Utrzymywanie pojazdu w ryzach to kluczowy element bezpieczeństwa drogowego. Zużyte opony, uszkodzone światła i słaba konserwacja mechaniczna w pojeździe mogą być przyczyną wypadku – powiedział.
Departament transportu drogowego, oprócz innych działań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, będzie często prowadził ukierunkowane kontrole różnego rodzaju pojazdów na terenie całego kraju.

Zapowiedział, że w okresie letnim kontrole zostaną zintensyfikowane, aby uświadomić kierowcom potrzebę utrzymywania pojazdów w dobrym stanie, aby spełniały wszystkie wymogi bezpieczeństwa.


W drugiej połowie czerwca na cypryjskich drogach zostanie zainstalowanych osiem kamer drogowych (radarów), cztery stacjonarne i cztery mobilne, powiedział dyrektor usług elektromechanicznych Markos Markou. W rozmowie z Cyprus Times, powiedział, że wszystkie kamery mają zacząć działać w październiku przyszłego roku.

Dzięki nowym kamerom na drogach wyspy będzie łącznie 110 kamer, 90 mobilnych i 20 stałych, które zostaną zainstalowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu i tam, gdzie ryzyko wypadków jest wyższe.

Ciekawe tylko co na to diagności robiący badania MOT…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!