Tragiczne wypadki na północy

Tylko w ciągu pięciu miesięcy tego roku zginęło na drogach północy tyle samo osób co w całym roku ubiegłym

W ubiegłym roku, na północy Cypru zginęło w 24 wypadkach 21 osób, w ciągu zaledwie 5 miesięcy tego roku zginęło tam już 20 osób!

Statystyki są przerażające!

Główną przyczyną wypadków jest oczywiście alkohol oraz nadmierna prędkość.

Między styczniem a majem na drogach doszło do 1674 wypadków. Spośród nich 1456 doprowadziło tylko do szkód materialnych natomiast w przypadku w 198 wypadkach doszło również do obrażeń – w wyniku czego 263 osoby zostały ranne.

Osoby podróżujące na północ doskonale wiedzą o tym, że na całym tamtejszy obszarze jest bardzo dużo fotoradarów a mandaty wystawiane przez tamtejszą policje są naprawdę wysokie. Niestety, nawet te nowoczesne urządzenia nie przyczyniają się do spadku ilości wypadków.

Oczywiście tamtejsze „władze” nie powiedzą tego wprost, ale wiele do życzenia ma także jakość dróg, które bądźmy szczerzy, są tam tragiczne.

Musimy także przypomnieć, że wyjazd samochodem zarejestrowanym na południu na „tamtą” stronę to także ryzyko dla kierowcy. Wprawdzie wykupowane na przejściu kontrolnym z północą ubezpieczenie chroni nas podobnie jak OC, ale wszystkie inne europejskie ubezpieczenia po prostu tam nie działają. Nie pomoże także polski konsulat ani ambasada – nie ma na tamtym terytorium jurysdykcji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading