Tragiczne skutki wielkanocnych zabaw. Przed nami kolejna niebezpieczna noc.

W nocy z piątku na sobotę, czyli w Wielką Sobotę, jak co roku młodzież szalała z petardami i podpalała ogniska przy kościołach.

O godzinie 01:25, numer alarmowy otrzymał wezwanie do pożaru przy Kościele w Dromolaxia (Larnaka). 

Na miejsce zdarzenia udali się członkowie Straży Pożarnej, aby ugasić pożar, a także policja, która zlokalizowała na miejscu około 25 młodych ludzi.

Na widok policji młodzi mężczyźni zaczęli rzucać kamieniami, i uciekać, jednak policji udało się zatrzymać i aresztować jedną osobę.


Praktycznie przy wszystkich kościołach czekają na podpalenie olbrzymie stosy drewna zebranego z całego terenu


Drugi wypadek zdarzył się w okolicach Pafos.

Według policji 20.latek poszedł do kościoła gdy około 20:30 nieznajomi rzucili „krakersem”, którego fragment trafił go w oko.

Młody mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala ogólnego w Limassol, gdzie lekarze dyżurni stwierdzili krwiaka w prawym oku.

Na miejsce zdarzenia przybyli  pirotechnicy oraz funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili oględziny i zlokalizowali fragmenty petardy. Okazało się że przeszła ona modyfikacje. 

Dochodzenia policyjne są w toku.

Tymczasem przed nami kolejna niespokojna noc pełna ognisk i wystrzałów petard, przerażonych zwierząt i płaczących dzieci. Taka to pseudo Wielkanoc jaką organizuje nam co roku cypryjska młodzież.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading