Tragedia w Pafos – spadł balkon

Trójka Nepalczyków prawdopodobnie spała na balkonie gdy ten spadł. Wszyscy trafili do szpitala.

Do bezprecedensowego wypadku doszło tuż przed trzecią nad ranem w centralnej części handlowego centrum Pafos. Trzech młodych robotników z Nepalu – dwóch mężczyzn i kobieta w wieku odpowiednio 27, 28 i 29 lat, najwyraźniej z powodu upału, położyło się spać na balkonie mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze.

W pewnym momencie balkon spadł. Trzech młodych robotników upadło na ziemię i zostało bardzo ciężko rannych. 

Młodzi ludzie przeżyli prawdopodobnie tylko dlatego, że upadek został zamortyzowany przez dwa niżej położne balkony – na zaparkowany pod budynkiem samochód spadły wszystkie trzy.

O tym, że tam kiedyś znajdowały się balkony świadczą jedynie wystające ze ścian pręty zbrojeniowe.

Zdjęcia opublikowane w mediach są przerażające:


Burmistrz Pafos oskarżył o ten incydent „przestępczych i chciwych” właścicieli, którzy wykorzystują biednych pracowników migrujących i osoby ubiegające się o azyl, pakując ich do „jaskiń”.

Te budynki nie nadają się nawet do remontu, nie mówiąc już o wynajmowaniu, nadają się tylko do rozbiórki, ale [właściciele] zamienili je w kopalnie złota – powiedział Phedonas Phedonos.
Do ośmiu, dziesięciu, a nawet 15 obcokrajowców pakuje się do dwu- lub trzypokojowego mieszkania, a wynajmujący dostaje po 100 euro – więc otrzymuje nawet 1400 euro z mieszkania, za które w normalnych warunkach nie dostaliby nawet 200 euro.

Zdaniem burmistrza, w Pafos, znajduje się około 30-40 takich budynków, które już jakiś czas temu powinny zostać zrównane z ziemią.

Niestety muszę powiedzieć, że odpowiednie departamenty rządowe w ogóle nie współpracują, aby położyć kres tej sytuacji – powiedział. 
Dlatego gmina sama będzie postępować w sprawie dekretów eksmisji z nieodpowiednich nieruchomości.

Wczoraj po południu, Cypryjskie Stowarzyszenie Inżynierów Budownictwa (SPOLMIK) ostrzegło w wydanym oświadczeniu przed niebezpiecznymi budynkami na Cyprze.

Jak zauważa SPOLMIK w swoim komunikacie , przyczynami mogącymi prowadzić do zawalenia się lub awarii może być zastosowanie materiałów gorszej jakości, niepełna i/lub błędna specyfikacja, nieprawidłowe lub niepełne badania i/lub nadzór, osłabienie części budynku przez człowieka – dokonywane niekontrolowanych ingerencji, zmniejszenie wytrzymałości elementów nośnych budynku z powodu niedostatecznej konserwacji i/lub oddziaływania elementów przyrody (woda, wiatr, trzęsienie ziemi).

Wezwano władze Cypru do jak najszybszego przystąpienia do regulacji legislacyjnej w celu przeprowadzania regularnej kontroli budynków i wydania odpowiedniego certyfikatu, jako środka zapobiegawczego w celu uniknięcia katastrofalnych zdarzeń.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading