fbpx

Topless na plaży?

Dlaczego dyskryminujemy kobiety nakazując im zasłanianie piersi skoro mężczyźni chodzą topless?

Na cypryjskich plażach można czasami spotkać panie opalające się topless. Niestety mogą one zostać oskarżone o “nieobyczajne” zachowanie i policja może je ukarać mandatem lub nawet skierować sprawę do sądu.

Zdarza się to wprawdzie rzadko, ale jest to możliwe.

Kobiet topless nie spotkacie jednak z cała pewnością w aquaparkach czy też na publicznych czy hotelowych basenach – wtedy z całą pewnością ktoś wezwałby policję.

Jedna z mieszkanek Niemiec zbuntowała się jednak i skierowała skargę do niemieckiego rzecznika praw obywatelskich po tym jak nakazano je j zakryć piersi na publicznym basenie.

W piśmie do rzecznika stwierdziła, że zakaz kąpieli topless, obowiązujący wyłącznie kobiety, stanowi dyskryminację. Jej zdaniem regulaminy kąpielisk i basenów nie zawierają zapisów dotyczących płci, a jedynie zalecają noszenie strojów kąpielowych.

Co ciekawe rzecznik przyznał jej racje co spowodowało inną interpretację przepisów.

Jako pierwsze zareagowały władze Berlina uznając, że na basenach publicznych w mieście topless mogą kąpać się wszyscy, nie tylko mężczyźni.

Kobiety na Cyprze także walczą z dyskryminacją: mówią między innymi o zaniżonych w stosunku do mężczyzn wynagrodzeniach…

Ciekawe dlaczego nie zwróciły jeszcze uwagi na ten, ważny problem…

Być może, podobnie jak w Niemczech, także będą mogły chodzić po plażach bez górnej części kostiumu kąpielowego.

Z całą pewnością męska część społeczeństwa będzie za.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!