fbpx

Tony halloumi leżą w magazynach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Sześć ton halloumi czeka na sprzedaż w magazynach.

Ser halloumi jest hitem eksportowym Cypru. Niestety, jak powiedziała minister energetyki i handlu Natasa Pilides, ​​w ostatnich miesiącach zapasy utrzymywane przez producentów sera wzrosły. Zapowiedziała pomoc cypryjskich ambasad na całym świecie w znalezieniu rynków zbytu.

Poprosiliśmy wszystkie ambasady Republiki o podjęcie wysiłków w celu dystrybucji zapasów w drodze porozumień dwustronnych – powiedział Pilides.

Ser halloumi jest zarejestrowany jako Chroniona Nazwa Pochodzenia ChNP (Protected Designation of Origin). Znak charakteryzuje produkt rolny lub artykuł spożywczy, do opisania którego wykorzystuje się nazwę regionu, konkretnego miejsca lub kraju.


Pani minister zapowiedziała także rozmowy z sieciami handlowymi na temat sprzedaży sera w ich sklepach.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Halloumi (helim) zarejestrowane >>>

Eksport sera w 2013 r. wyniósł około 75,8 mln euro w 2020 r., to ponad 260 mln euro, przy czym głównymi rynkami są Wielka Brytania (50% eksportu) i Szwecja. W Polsce można go kupić między innymi w Lidlu oraz w Biedronce.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!