To nie wygląda dobrze

Na znakach graffiti, część z nich zasłonięta krzewami – czy tak powinny wyglądać drogi na Cyprze?

Stowarzyszenie cypryjskich przedsiębiorstw turystycznych (Stek), które reprezentuje hotele cztero i pięciogwiazdkowe, wyraziło ubolewanie nad stanem znaków drogowych na wyspie z powodu graffiti i zasłoniętych znaków przez drzewa.

„Stek wyraża swój duży dyskomfort w związku z narastającym zjawiskiem wandalizmu znaków drogowych przy użyciu farby w sprayu oraz brakiem należytej konserwacji, zwłaszcza w związku z niedostatecznym czyszczeniem znaków drogowych z gałęzi drzew” – napisano w oświadczeniu stowarzyszenie.
„Wyraźne i dobrze utrzymane oznakowanie dróg poprawia komfort podróżowania i zapewnia bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i gościom”

Stwierdzono, że całe zjawisko negatywnie wpływa na ogólny wizerunek wyspy jako przyjaznego miejsca docelowego i stanowi zły przykład kultury.

„Takie akty wandalizmu wysyłają turystom szczególny sygnał, podważając wysiłki niezliczonych osób i organizacji, które nieustannie pracują nad promowaniem Cypru jako wysokiej jakości kierunku turystycznego” – dodał Stek.

Ponadto stwierdzono, że brak konserwacji ze strony władz lokalnych i rządu pogorszył sytuację „zwłaszcza tych zasłoniętych przez gałęzie drzew, a także rośliny, które nie otrzymują niezbędnej opieki”.

Wezwano wszystkie odpowiedzialne osoby do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w celu rozwiązania tych problemów, sugerując wzmożenie nadzoru i patroli na obszarach narażonych na wandalizm oraz nałożenie surowszych kar dla osób przyłapanych na niszczeniu mienia publicznego.

Stek wezwał także do natychmiastowego, regularnego czyszczenia i konserwacji, aby mieć pewność, że znaki nie będą zasłonięte.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading