fbpx

To nie to samo co było kiedyś

Turyści zaczynają się skarżyć – jedzenie jest gorszej jakości, zmniejszyła się także jego ilość…

Coraz częściej słychać głosy o gwałtownym spadku jakości jedzenia w cypryjskich hotelach i restauracjach. Zdaniem osób, którzy od kilku sezonów przyjeżdżają na Cypr wybór jedzenia w hotelowych restauracjach wyraźnie się zmniejszył:

Kiedyś był większy wybór: były krewetki, owoce morza, baranina… A teraz głównie panga, kurczak i wieprzowina – twierdzi nasza czytelniczka, która od lat przyjeżdża do tego samego hotelu

Oczywiście da się to wyjaśnić z punktu widzenia hotelu i jego finansów – wielu gości rezerwowało pobyty jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie kiedy ceny były dużo niższe – teraz “wsad do kotła” wyraźnie się zmniejszył.

Tylko co tak naprawdę obchodzi to hotelowego gościa? On zapłacił i chce czuć się komfortowo i spróbować wyszukanych dań wliczonych w cenę pobytu.

Goście innego hotelu zauważają, że podczas bufetowej kolacji królują ziemniaki i makarony. Są oczywiście różne wersje kurczaka (raz pieczony, raz panierowany a innym razem w sosie) czy wieprzowina, można znaleźć także rybę, ale jest to głównie panga a łososiowy to bywa jedynie sos…

W innym hotelu wołowina czy baranina pojawia się jedynie raz w tygodniu i to w formie sosu – dużo warzyw i płynu oraz kilka kostek mięsa.

Goście skarżą się także na śniadania na których pojawia się najczęściej najtańszy ser i mielonka wieprzowa. O czymś takim jak świeży sok można często jedynie pomarzyć – wszędzie stoją automaty z “sokiem” rozrabianym z kartonów.

Zdaniem wielu gości zmienił się także sposób żywienia w restauracjach.

W zeszłym roku gdy zamówiłem kleftiko miałem problem aby go zjeść – kilka dużych kawałków mięsa, jeden ziemniak, kawałek pomidora i cebula – teraz jest to jeden kawałek baraniny a raczej odrobina mięsa na kości, dwa ziemniaki i cała cebula. Dobrze, że nie wzrosła cena… – twierdzi jeden z naszych czytelników.

Takich głosów słychać coraz więcej.

Niestety właściciele hoteli czy restauracji często mają wybór: albo znacząco podnieść ceny i utrzymać jakość, albo postąpić dokładnie odwrotnie.

Tylko czy ten sposób postępowania naprawdę przyniesie skutek?

Osoby, które przyjechały na Cypr po raz pierwszy i tak są zadowolone (widać to w komentarzach), tylko czy warto rezygnować ze “starych” gości?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!