fbpx

To nie roztocza – to młode meduzy poparzyły dzieci w Limassol

[dropcap]D[/dropcap]epartament Rybołówstwa oświadczył, że przyczyną wysypki u dzieci nie były roztocza tylko młode meduzy!

Pracownicy departamentu stwierdzili jednoznacznie, że młode, niewidoczne gołym okiem organizmy, przybyły w okolice Limassol wraz z prądem morskim. Gatunek ten istnieje w całym regionie Morza Śródziemnego i można go praktycznie znaleźć na wszystkich plażach Cypru. Miejsce, w którym się pojawi, zależy od kierunku prądów. Fakt pojawienia się “niemowlątek” właśnie na Lady’s Mile.

Zdaniem specjalistów ten konkretny gatunek meduz jest jednym z ulubionych pokarmów żółwi morskich i przemieszcza się praktycznie tylko wraz z prądami morskimi. Jest bardzo mały, dopiero jako prawie dorosły osobnik staje się widoczny gołym okiem.

Zdaniem specjalistów z Departamentu Rybołówstwa wysypka jest skutkiem mini oparzeń skóry i po schłodzeniu okładami żelowymi powinna zniknąć – jeśli jednak utrzymuje się dłuższy czas może to świadczyć o podłożu alergicznym i wtedy należy zgłosić się do lekarza.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: